Yusuf 'Beşiktaşlılığını' böyle ispatladı

Yusuf 'Beşiktaşlılığını' böyle ispatladı.16428
  • Giriş : 31.01.2009 / 15:35:00

Tartışmlı bir şekilde Beşiktaş'a transfer olan ve çocukluktan beri Beşiktalı olduğunu söylemesi üzerine tepki çeken Yusuf Şimşek kanıt dediği fotoları gösterdi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş'ın yeni transferlerinden tecrübeli orta saha oyuncusu Yusuf Şimşek, çocukluğundan itibaren Beşiktaş taraftarı olmasının, o yıllarda en başarılı ekibin Beşiktaş olmasından kaynaklandığını söyledi.

Yusuf Şimşek, Beşiktaş Dergisi'nin şubat sayısına açıklamalarda bulunurken, özellikle tartışmalara neden olan, “Çocukluğumda Beşiktaşlıydım” sözlerinin ispatı olarak da, okul döneminde siyah-beyaz formayla çekilmiş fotoğraflarını gösterdi.

Ailesinde Beşiktaşlı bulunmamasına karşın, çocukluk yıllarında Beşiktaş'ı tutmasının, siyah-beyazlı kulübün o dönemdeki başarılı performansından kaynaklandığını aktaran Yusuf, şunları kaydetti:

“Benim Beşiktaşlı olmamın nedeni, çocukluk yıllarımda en başarılı takımın Beşiktaş olmasıydı. Gordon Milne dönemiydi ve Beşiktaş üst üste şampiyon oluyordu. Köyde kendi aramızda Futbol maçları yapardık. Herkes de kendi tuttuğu takıma göre formalar giyerdi. Biz de tuttuğumuz takım Beşiktaş olduğu için, onun formasını yaptırmıştık. Çok sevdiğim Beşiktaşlı ağabeylerim vardı. Biraz onların da etkisi oldu. Beşiktaş şampiyon olduğu zaman mahalleye bayraklar asarlardı, konvoy düzenlerlerdi. Çok küçüktüm ama bu kutlamalara katıldığımı hatırlıyorum.”

“BİR ŞEYLER YAPABİLECEĞİM BİLİNİYOR”

Yusuf Şimşek, 33 yaşına karşın Milli Takım'a gidebilmesi ve Beşiktaş'a transfer olabilmesinin, kapasitesinin bilinmesinden kaynaklandığını ifade etti.

“Milli Takım'a gidebiliyorsam, gerek Anadolu'dan gerekse büyük takımlardan transfer teklifleri alabiliyorsam, demek ki bir şeyler yapabileceğimi insanlar biliyor ve bana güveniyor” diyen Yusuf, “Yurt dışından gelen arkadaşlarımızın çoğu da genç değil. Yaşı büyük ve kariyeri sağlam olan arkadaşlarımız var. Yaşımın değil, sahadaki işlevimin ve yapacaklarımın önemli olduğunu düşünüyorum” şeklinde görüş belirtti.
Futbolda gençlere fırsat verilmesinin önemine değinen, ancak kendi yaşındaki oyuncuların da bu nedenle futbolu erken bırakma zorunlulukları bulunmadığını dile getiren Yusuf, “Bizim de sorumluluklarımız ve daha yapacak işlerimiz var. Ben 30 yaşımdan sonra Milli Takım'ı hedef koydum ve gittim. Demek ki, insanlar belli bir yaştan sonra da hedeflerine varmak için çalışabiliyor ve bu hedeflerini gerçekleştirebiliyor” ifadelerini kullandı.

“GENÇLİĞİN VERDİĞİ BAZI DEZAVANTAJLARI YAŞADIM”

Tecrübeli futbolcu, daha önce söylediği, “Futbolun gerçek işim olduğunu 30 yaşımdan sonra öğrendim” sözünün hatırlatılması üzerine, geçmiş yıllarda gençliğin verdiği bazı dezavantajları yaşadığını belirtti.

Genç yaşlarda bugün olduğu gibi düşünülemediğini, ancak evlendikten ve çocuk sahibi olduktan sonra her şeye farklı bakmaya başlandığını aktaran Yusuf, “Sorumluluğum artıktan sonra, daha fazla çalışmaya, işimi en iyi şekilde yapmaya ve profesyonelce düşünmeye çalışan bir insan oldum. Bunu bir şekilde genç arkadaşlarımıza anlatmaya çalışıyoruz. Biz onların yaşındayken bize de ağabeylerimiz söylüyordu ama o zaman anlamıyorduk. Gerçi şimdiki futbolcular epey akıllılar” ifadelerini kullandı.

Yusuf, “Daha önce bunun farkına varsaydın herhalde bugün çok daha farklı yerlerde olurdun, değil mi?” sorusuna ise “Yüzde yüz. En azından Milli Takım'da daha fazla oynayabilirdim. Bu tür pişmanlıklarım var” cevabını verdi.

“İLK YARIDA KAYBEDİLMİŞ BİR ŞEY YOK”

Beşiktaş'a transfer olurken bazı çekinceleri olduğunu, ancak geldiği andan itibaren hepsinin ortadan kalktığını anlatan Yusuf, sezonun ikinci yarısı için de ümit verici konuştu.

Liderle aralarındaki 6 puanlık farkın 3 puanlı sistemde önemli olmadığını kaydeden Yusuf, “İlk yarı kaybedilmiş bir şey yok. İkinci yarıda yine maçlar oynayacağız. Bizim için avantajlı olacağını ve hedefimize koşar adım gideceğimize inanıyorum” dedi.

Yusuf Şimşek, Beşiktaş ile olan 1,5 yıllık kontrat süresi içinde her şeyi mükemmel yapmak ve siyah-beyazlı formayla başarılar kazanmak istediğini söylerken, “Burada başarılı olursam Milli Takım'a da tekrar çağrılacağıma inanıyorum. Hedeflerim büyük ve bunları gerçekleştireceğim” ifadelerini kullandı.

Yusuf ayrıca, Fenerbahçe'de de birlikte çalıştığı Mustafa Denizli ile hep iletişim halinde olduğunu vurgularken, kendisini Beşiktaş'a gelmesi için arayan ilk kişinin de yine Mustafa Denizli olduğunu sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*