"Yusuf'un heyecanı normal"

  • Giriş : 25.01.2009 / 14:01:00
  • Güncelleme : 25.01.2009 / 14:05:08

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Denizlispor karşısında zorlu bir mücadele verdiklerini, buna karşın sahadan kazanarak ayrılmayı bildiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mustafa Denizli, Denizlispor maçı sonrasında düzenlediği basın toplantısında, bu karşılaşmanın ikinci yarının ilk değil, ilk yarının son maçı olduğunu belirterek, ''Dolayısıyla sayı olarak ligin yarısını tamamladık. Zorlu bir gündü. Kazanmamız açısından, yaratabildiğimiz gol pozisyonu diğer maçlara göre daha azdı ama kazanacak kadar pozisyon ürettik. Maçın 1-0'da kilitlenmesi bizi temkinli oyuna itti'' dedi.

İyi takım savunması yapıp, iyi mücadele ettiklerini belirten Denizli, ''Net birkaç pozisyon vardı ama kullanamadık. Bu da doğaldır. Neticede bu hafta, önümüzdeki rakiplere daha yakın olacağımız bir haftaydı. Bunu bugün itibariyle değerlendirdik. Her bakımdan zor bir gündü. Buna rağmen takımın mücadelesi, zaman zaman yaptığı atak organizasyonları iyiydi'' diye konuştu.

-KIRMIZI KART YORUMU-

Beşiktaş'ta son dönemde kırmızı kart görenlerin sayısının arttığının belirtilip, bu akşam Zapotocny'nin gördüğü kırmızı kartın sorulması üzerine Denizli, şu yorumu yaptı: ''Kırmızı kart konusunda sadece bu akşamki futbolcu tepkisini değerlendirmemek lazım. Bugün hakemin çaldığı veya çalmadığı düdüklerle ilgili değil. Benim futbolcularımın kaybettiği birçok maçta hakemlerin çaldığı veya çalmadığı, gösterdiği veya göstermediği kartlardan kaynaklanıyor. Bunu genel olarak değerlendirmek lazım. Rakiplerimizin oynadığı maçları da izliyor futbolcular. Tabii bu futbolcunun haklı olduğunu göstermez. Ama psikolojik gelişimi böyle. Böyle kartlar, Beşiktaş'ta en büyük cezayı görür, bu akşam da Zapotocny cezayı görecektir.''

Denizli, maçtan sonra Lig TV'nin canlı yayınında da Zapotocny'nin kırmızı kartıyla ilgili soru üzerine ise, oyuncusuyla konuştuğunu, hafta içinde de kırmızı kartlar konusunda toplantı yaptıklarını belirterek, ''Benim futbolcularım da insan, etten kemikten. Diğer maçları izlemiyorlar mı? Bu maçtaki tepkiler sadece bizim maçlarımızdan gelen tepkiler değil. Her hafta rakiplerinin maçlarında verilen kararları da izliyorlar. Ancak haketsin, haketmesin Zapotocny kazandığı paranın bir bölümünü bu karta verecek. Gökhan Zan da verecek. Bu diyalogdan olan kartları görenlerin cezası büyük'' diye konuştu.

-''YUSUF'UN HEYECANI NORMALDİR''-

Denizli, yeni transfer Yusuf'un performansıyla ilgili soruyu da, ''Yusuf'un futbolculuk kalitesiyle ilgili birşey söylemeye gerek yok. Ama bir futbolcu ne kadar tecrübeli olursa olsun, ilk kez taraftarların önüne çıkıyorsa heyecan yaşaması normaldir. Uzun süren sakatlığından sonraki 2. maçı. Her geçen hafta katkısı olumlu olacaktır'' yanıtını verdi.

Yusuf ile Delgado'nun bir arada oynayıp oynayamayacağının sorulması üzerine, ''Oynayabilir. Bu akşam Tello ile Yusuf'un birarada görev yapmalarıyla Delgado ve Yusuf'un birarada oynaması arasında bir fark olmaz'' derken, yabancı transferiyle ilgili olarak da, ''Yabancı transferiyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzü görmemiz için hem kulübümüzün hem futbolcumuzun aynı memnuniyette olması gerekiyor'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*