Yusuf'un transfer ihtimali yüzde 50

Yusuf'un transfer ihtimali yüzde 50.28537
  • Giriş : 08.01.2009 / 16:53:00

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Bursasporlu Yusuf'un transferiyle ilgili olarak görüşmelerin sürdüğünü belirterek, ''Yusuf transferinin olma ihtimali yüzde 50'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Takımın, Gloria Golf Otel'e ait sahada yaptığı antrenmanı izleyen Hacısalihoğlu, antrenman sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bursasporlu Yusuf'un transferiyle ilgili görüşmelerin sürdüğünü, ancak yeni bir gelişme olmadığını belirten Hacısalihoğlu, şöyle konuştu:

''Yusuf transferinin olma ihtimali yüzde 50. Kulüpler dahilinde görüşmeler sürüyor. Yusuf herhangi bir oyuncu değil, o yüzden Bursaspor çekingen davranıyor. Transfer futbolun bir gereği. Alınganlık düşünmeden değerlendirmek lazım. Bursaspor yönetimiyle herhangi bir itilafımız yok, ama geçmiş yıllardan beri Bursaspor taraftarları ile Trabzonspor taraftarları arasında anlaşmazlıklar oluyor.''

Hacısalihoğlu, gazetecilerin, Bursasporlu Yusuf'un, Trabzonspor'un bu akşam yapacağı antrenmana katılacağı yönündeki iddialarına da ''Antrenmanlara çıkmasını gerektirecek kadar netleşmiş bir durum yok'' cevabını verdi.

Hacısalihğolu, Yusuf'un sakatlığı ile ilgili bir soruyu da, ''Yusuf'un sakatlığı oynamasına engel değil. Her futbolcuda bazen böyle sıkıntılar olabilir'' diye yanıtladı.

Takıma başka oyuncuların kazandırılması amacıyla transfer çalışmalarının sürdüğünü de ifade eden Asbaşkan Hacısalihoğlu, bazı oyuncularla görüşmelerinin devam ettiğini bildirdi. Hacısalihoğlu, şöyle devam etti:

''Yusuf dışında başka bir oyuncuyu daha kadromuza katmak için uğraşıyoruz. Sol açık için bir oyuncu bulabilirsek, buraya takviye yapmak istiyoruz. Ancak ara dönemde transfer yapmak çok zor. Üstelik yerli oyuncu almak daha da zor. Yabancı oyuncu için de bazı sorunlar var. Bir tanesi bu dönemde iyi oyuncu bulmanın zorluğu, diğeri gelecek oyuncunun uyum sağlaması. Bir de bizim 6 tane direkt oynayan yabancı oyuncumuz var. Bu yüzden bir yabancı alırsak muhtemelen biri oynamayacak. Bu nedenle titiz davranıyoruz.''

Öte yandan, Trabzonsporlu futbolcular, bugün öğle saatlerinde kısa süreli ter antrenmanı yaptılar. Teknik direktör Ersun Yanal'ın önderliğinde çalışan futbolcular, daha sonra kaldıkları otele döndüler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*