Yuva çocuklarına anlamlı ziyaret

  • Giriş : 24.08.2006 / 00:00:00

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası'nı ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dadaşkent Belediyesi sosyal faaliyetleri kapsamında Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kamil Kılıç ve AK Parti Dadaşkent Belde Kadın Kolları ile birlikte beldeden bir grup çocukla, yuvada barınan çocukları ziyaret eden Başkan Yaylalı, beraberinde getirdiği giysi, oyuncak ve kitaptan oluşan çeşitli hediyeleri çocuklara dağıttı.

Başkan Yaylalı, yuvada barınan çocuklara karşı herkesin bir sorumluluk üstlenmesi gerektiğini belirterek, "Yuvada ve yurtta barınan çocuklar, bizim çocuklarımız. Onlardan beklentilerimiz var, ancak onlara karşı sorumluklularımız da var. Devlet olarak çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamada sorun yok. Ancak başta yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve imkanları elverişli olan hayırsever vatandaşlarımızın buralara karşı sorumlulukları biraz daha fazla. Biz bu sorumluluğumuzun bilincinde olarak belirli aralıklarla, imkanlarımız ölçüsünde ziyaretler gerçekleştirip, çeşitli hediyeler takdim ederek bu çocuklarımızın sahipsiz olmadıklarını gösteriyoruz. Buradaki çocuklarımızın daha fazla sevgiye ve şefkate ihtiyaçları var. Buralara karşı halkımızın da gerekli hassasiyeti gösterdiğini biliyoruz. Bu çocukları sahipsiz bırakmamak, bizlerin öncelikli görevidir. Bundan sonra da ziyaretlerimizi sıklaştırıp, bu çocuklarımıza karşı sorumluğumuz yerine getirmeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kamil Kılıç ise yuvada barınan çocuklara devletin her türlü sevgi ve şefkati gösterdiğini söyledi. Başkan Yaylalı'nın yuvada barınan çocuklara karşı özel bir hassasiyet gösterdiğini ve bunun da kendilerini son derece mutlu ettiğini belirten Kılıç, "Sayın başkanın gerçekleştirdiği ziyaretler burada barınan çocuklara ayrı bir mutluluk veriyor. Geleceğimiz olan bu yavrularımıza karşı hepimizin sorumluluğu oldukça fazla. Devletimiz onlara gereken sevgi ve şefkati gösteriyor. Ancak Başkan Yaylalı gibi yerel yöneticilerimizin de onlara sahip çıkması bizim için ve çocuklarımızı için büyük mutluluk. Sayın başkana desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum" dedi.

Bu arada, İl Müdürü Kılıç, 6-12 yaş arası toplam 129 kimsesiz çocuğun barındığı yuva ile ilgili Başkan Yaylalı'ya bir ihtiyaç listesi sundu. Çocukların giysi ve ayakkabı ihtiyaçlarının olduğu liste ile ilgili Yaylalı, gereken çalışmayı yapacağını ve hayırsever işadamlarının da desteği ile bu ihtiyaçların karşılanacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious