Yuva çocuklarinin oyuncaklari izcilerden

Yuva çocuklarinin oyuncaklari izcilerden.82780
  • Giriş : 16.10.2005 / 00:00:00

ERZURUM - Türkiye Izcilik Federasyonu Erzurum Il Temsilciligi'ne bagli izciler, yuvada kalan bakima muhtaç çocuklari ziyaret edip oyuncak hediye etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yuvada barinan çocuklarla samimi iliski kuran yaklasik 120 kisiden olusan izciler, kendilerine seçtikleri arkadaslari ile önce tanisip sonra da bol bol sohbet ettiler. Ardindan beraberlerinde getirdikleri Türk bayragi ve çesitli oyuncaklari çocuklara verdiler. Daha sonra ise çocuklarla birlikte çesitli oyunlar oynayan izciler, vatandaslardan yuvalardaki çocuklari yalniz birakmamalarini isteyerek, "Gelin onlarda sizin birer yavrunuz evladiniz onalrada sahip çikalim ve en azindan manevi destekcileri olalim." dedi.

Ayrica ilkögretim çagindaki izciler de yuvadaki bakima muhtaç yasitlariyla bol bol oyun oynayarak birlikte sarki söylediler. Izci lideri Abdulaziz Gürcü, Erzurum'daki izciler olarak bu tür faaliyetlere sik sik katildiklarini belirterek, yuva çocuklarini yilda bir defaya mahsus degil her firsatta ziyaret ettiklerini söyledi.

Türkiye Izcilik Federasyonu Erzurum Il Temsilcisi Özcan Isik ise, yuvada kalan çocuklarin sevinçlerine ortak olmayi onlarla daha içli disli olmayi amaçladiklarini ifade ederek, bugüne kadar oldugu gibi bundan sonra da bu tür faaliyetlerin devam edecegini açikladi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious