Yuvadan Fenerbahçe'ye

  • Giriş : 09.07.2006 / 00:00:00

Yetenekleriyle dikkatleri çeken Yakacık Çocuk Yuvasının futbol takımı oyunculardan takım kaptanı Burak ve Fatih, Fenerbahçe altyapısına davet edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

SHÇEK'in İstanbul'daki çocuk yuvaları arasında düzenlediği turnuvada 4 yıldır il birincisi olan Yakacık Çocuk Yuvası Futbol takımı, başarılarıyla göz dolduruyor.
Devlet Bakanı Nimet Çubukçu tarafından Antalya Belek'teki 5 yıldızlı bir tesiste tatil yaptırılan 8-12 yaş arası 16 futbolcu, 5 yılda oynadıkları turnuva ve özel maçlarda tek mağlubiyet aldı.
Yeşil sahalardaki becerilerinin yanında derslerinde de büyük başarı gösteren takım oyuncularının hemen hepsi, okulları tarafından takdir veya teşekkür belgesi ile ödüllendirildi.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Fenerbahçe Spor Kulübünü ziyaretinin yıldönümü dolayısıyla Fenerbahçe Koleji ile mayıs ayında yapılan özel maçta, oyuncuların performansı Fenerbahçe altyapı antrenörlerinin dikkatini çekti.
Altyapı antrenörlerinin isteği üzerine takım kaptanı Burak Görgülü ve Fatih Silivrikapı, Fenerbahçe altyapısına çağrıldı.
Yıllardır hayallerini kurdukları ve fanatik taraftarı oldukları takımın altyapısına çağırılan Burak ve Fatih, eylül ayında Fenerbahçe ile çalışmalara başlayacak.

KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN YETENEKLER VAR

Takım antrenörü Alpay Berber, AA muhabirine yaptığı açıklamada, takımın, 5 yılda oynadığı özel ve turnuva maçlarda tek mağlubiyet aldığını ve sadece 2 gol yediğini vurguladı.
Takımın başarısıyla büyük dikkat çektiğini ifade eden Berber, İstanbul'daki kulüplerin altyapı takımlarıyla sürekli özel maçlar yaptıklarını söyledi.
Burak ve Fatih'in Fenerbahçe'nin altyapısına çağrılmalarının gurur kaynağı olduğunu belirten Berber, ''Takımımdan çok umutluyum. Daha nice Burak ve Fatih'ler çıkacak. Bu takımdan birçok oyuncu ileride Türk futboluna katkıda bulunacak'' dedi.

Çocuk yuvalarında çok sayıda yetenekli sporcu yetiştiğini dile getiren Berber, ''Yetenek avcıları çocuk yuvalarına yönelsinler. Çok yakınlarında, çocuk yuvalarında birçok yetenek keşfedilmeyi bekliyor'' diye konuştu.

Berber, bu yıl SHÇEK yuvaları arasında düzenlenen turnuvada 5. şampiyonluğu kazanarak, formalarına tek yıldız taktıracaklarını sözlerine ekledi.

HEPSİ FENERLİ

Takım kaptanı Burak ise, tüm takımın Fenerbahçe taraftarı olduğunu söyledi. Yakacık Çocuk Yuvası Futbol Takımının forveti 12 yaşındaki Burak, Fenerbahçe altyapısına seçilmesinin büyük mutluluk yarattığını belirterek, çok çalışarak bu şansı iyi kullanacağını belirtti.

Kendisine Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Alex'i örnek aldığını dile getiren Burak, ''Hayallerime bir adım daha yaklaştım. Fenerbahçe'de ve Türk Milli Takımının formasıyla Dünya Kupası'nda oynamak istiyorum'' dedi.

Defans oyuncusu 12 yaşındaki Fatih de, Fenerbahçeli Luciano'yu örnek aldığını söyledi. Fatih, Fenerbahçe'de oynamak için altyapıda çok çalışacağını ifade etti.

ŞAMPİYONLUK PİRİMİ BAKANDAN

Belek'te 5 yıldızlı bir otelde tatil yapan futbolcular Devlet Bakanı Çubukçu'ya teşekkür ettiler. Takım kaptanı Burak, tatil için Bakan Çubuçu ile aralarında geçen ilginç diyaloğu ise şöyle anlattı:

''Bir açılış sırasında Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun yanına giderek, (Bu yıl da şampiyon olursak bizi tatile gönderir misiniz?) dedik. Kendisi (Şampiyon olmasanız da gönderirim) dedi. Biz de (Hayır şampiyon olarak, hak ederek gitmek istiyoruz) dedik. Şampiyon olduk ve tatile geldik. Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Hayatımızda ilk kez bu kadar konforlu bir tatil yapıyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious