Yüz kızartan Türkler yakayı ele verdi

Yüz kızartan Türkler yakayı ele verdi.9639
  • Giriş : 17.11.2008 / 22:49:00

Hollanda'da internet üzerinden kadınları ağlarına düşürüyorlardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hollanda'da, internet üzerinden yapılan sohbetlere katılarak kadın tavladığı ve ağına düşürdüğü kadınları pazarladığı öne sürülen bir Türk çetesinin ortaya çıkarıldığı bildirildi.

Polisten yapılan açıklamada, çetenin elebaşıları oldukları bildirilen Mehmet (27) ve Murat O. (22) kardeşler ile 26 yaşındaki üçüncü bir kişinin yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

Sanıkların geçen hafta salı günü Amsterdam, Lahey ve Nootdorp'ta gözaltına alındığı, ancak soruşturmanın güvenliği açısından açıklamanın bugüne bırakıldığı belirtildi.

KADINLAR GENELEVDE ÇALIŞTIRILIYOR

Polisin verdiği bilgiye göre çete, gençler arasında ilgi gören siteler üzerinden yaşları 18 ile 25 arasında değişen kurbanlarına yaklaşarak, onları
kandırıyor ve daha sonra kadın tüccarlarına pazarlıyordu.

Satılan kadınlar ise genelevlerde çalıştırılıyor. Çete, bugüne kadar aralarında Türk ve öteki yabancılar ile Hollandalıların da bulunduğu onlarca genç kızı tuzağına düşürmekle suçlanıyor.

KADINLAR AİLEYLE GÖRÜŞTÜRÜLMÜYORDU

Polise göre, çete elemanları, psikolojik baskı ve yüksek para karşılığı kadınları ailesi ve yakın çevresine karşı koruma sözü vererek, onların yakın
çevresiyle ilişki kurmasının önüne geçmeyi de başardı.

Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda bilgisayarlara, bazı pahalı eşya ile dört lüks otomobil ve bir motosiklete el konduğu açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*