Yüzbinler Özal'ı dualarla andı

  • Giriş : 16.04.2007 / 00:00:00

Turgut Özal'ın 14. ölüm yıl dönümü nedeniyle Ankara Kocatepe Camii'nde mevlit okutuldu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Turgut Özal Hamle ve Düşünce Derneği'nin 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın 14. ölüm yıl dönümü nedeniyle Ankara Kocatepe Camii'nde okutulan mevlit nedeniyle cami ve çevresi dün sabah saatlerinden itibaren Türkiye'nin dört yanında gelen yüzbinlerce vatandaş tarafından dolduruldu.

Cami içi ve avlusunu dolduran kalabalık, öğle saatlerine doğru camiye sığmayınca çevre yollara taştı. Özal'ın Kocatepe'deki mevlidine eski siyasi arkadaşları da katıldı. Mevlide, TBMM Başkanı Bülent Arınç ve Adalet Bakanı Cemil Çicek, AK Parti Milletvekilleri Mehmet Elkatmış ve Vahit Erdem, DYP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük, Anavatan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keçeciler, SP Genel Başkan Yardımcısı Ertan Yürek, eski ANAP Milletvekili ve Turgut Özal'ın yeğeni Hüsnü Doğan da katıldı.

ARINǒA TEZAHÜRAT

Arınç vatandaşlar tarafından “Türkiye seninle gurur duyuyor” tezahüratlarıyla karşılandı. Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keçeciler, Özal'ın son asrın yetiştirdiği en önemli devlet adamlarından birisi olduğunu söyledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya ise, "O gönül adamıydı, ülkesine sevdalıydı" dedi ve Özal'ın insanların ufkunu açtığını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious