Yüzde 50 kayıtdışı ekonomi var

Yüzde 50 kayıtdışı ekonomi var.10284
  • Giriş : 18.11.2007 / 11:09:00

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'de yüzde 50 kayıtdışı ekonomi olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından geleneksel olarak düzenlenen "2006 Yılı Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni" bu gece yapıldı.
Onur konuğu olarak törene katılan TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, işadamlarının en zor koşullarda ayakta kalma becerisini gösterdiklerini belirterek, işadamlarının vergi vererek ulusal bir görevi layıkıyla yerine getirdiklerini söyledi.
Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin 2002 yılından 2007 yılına dek ekonomik bir gelişme sağladığını ifade ederek, bu gelişmenin en büyük payının da özel sektörde olduğunu kaydetti. Ekonomi büyürken vergi gelirlerinin düştüğünü dile getiren Hisarcıklıoğlu, vergilerdeki artış nedeniyle kayıtdışı ekonominin arttığına dikkati çekti.
Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu:

"Ülkemizde maalesef yüzde 50 kayıtdışı ekonomi var. Vergi her arttığında kayıtdışı ekonomimiz maalesef artmaktadır. Üniversite yıllarımda hocam bana (vergi oranına paralel olarak kayıtdışı da artar) demişti. Bunu herkes biliyor da neden bizim devletimizi yönetenler bunun farkında değiller. Bundan en çok da ben rahatsızım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious