Yüzmek için girdiği gölette boğuldu

Yüzmek için girdiği gölette boğuldu.11079
  • Giriş : 09.05.2009 / 17:45:00

Esenyurt'ta, 3 arkadaşıyla birlikte İSKİ'nin açtığı iddia edilen ve daha sonra yağmur suyu ile dolan gölete giren ilköğretim öğrencisi Yunus Emre Kelek (15) boğuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Arkadaşlarının gözleri önünde girdiği gölette kaybolan Yunus Emre'nin cansız bedeni, itfaiye ekipleri ve çevredeki vatandaşlar tarafından bulundu.

Alınan bilgiye göre; Esenyurt Örnek Mahallesi'nde oturan İlköğretim öğrencisi Yunus Emre Kelek üç arkadaşı ile birlikte Esenyurt mezarlığının yanında açılan ve yağmur suyu ile dolyan gölete yüzmeye gitti. Elbiselerini çıkarttıktan sonra gölete giren Yunus Emre bir süre sonra suda kayboldu. Arkadaşlarının bağırması üzerine olay yerine gelen vatandaşlar, durumu jandarma ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Bu sırada olay yerinden geçen bir kişi, gölete girerek arama çalışlarına başladı.

Daha sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri de gölette botla arama yapmaya başladı. İtfaiye erleri ve iki gönülle vatandaşın yaptığı aramaların ardın Yunus Emre'nin cansız bedenine ulaşıldı. Göletten çıkartılan Yunus Emre hemen ambulansla Avcılar Özel Medicana Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak Yunus Emre'nin yüzmek için girdiği gölette boğularak hayatını kaybettiği belirlendi. Yunus Emre Kelek'in sudan çıkartılmasıyla birlikte göletin başında bekleyen yakınları gözyaşlarına boğuldu

Bir görgü tanığı gölette giren çocukların daha önce oradan yakınındaki işyerinin çalışanları tarafından kovulduğunu ancak bir süre sonra tekrar gölete girdiklerini söyledi. Yunus Emre'nin hayatını kaybettiği gölette arama çalışması yapan bir vatandaşta göletin altının bataklık olduğunu ve yaklaşık 6-7 metre derinliğinde olduğunu söyledi. Çevredeki vatandaşlar İSKİ'nin yaptığı kanalizasyon çalışması sonucu bölgede değişik büyüklükte 3 derin çukurun oluştuğunu bu çukurlara yağmur suyunun dolmasıyla göletlerin oluştuğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*