Yüzmeyi bir türlü öğrenemedik!

  • Giriş : 31.07.2006 / 00:00:00

Şile'de baraja yüzmek için giren piknikçilerden biri çocuk iki kişi boğuldu, bir kişi ise vatandaşlar tarafından son anda kurtarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Piknik yapmak üzere baraj kıyısına gelen İsyıl ailesinin fertleri serinlemek için suya girdi. Birara çocukları Onur İsyıl'ın (8) gözden kaybolduğunu gören anne Gülçin İsyıl ile yengesi Sevim İsyıl (24), Onur'u kurtarmak için suya girdi. Ancak yüzmeyi bilmedikleri öğrenilen iki kadın da birsüre sonra çırpınmaya başlayarak suda kayboldu.

İmdat seslerini duyan çevredeki vatandaşlar hemen yardıma koştu. Vatandaşlar tarafından sudan çıkartılan anne Gülçin İsyıl sağ olarak kurtarılırken, bir müddet sonra sudan çıkartılan yeni evli ve altı aylık çocuk annesi Sevim İsyıl tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Dalgıçları beklemeden suya giren vatandaşların 2 saatlik arama çalışmalarına rağmen küçük Onur'a ulaşılamadı.

Daha sonra olay yerine gelen Sualtı Arama Kurtarma ekipleri, yaklaşık 5 dakikalık bir arama sonucu küçük Onur'un cesedine ulaşarak sudan çıkardı. Anne İsyıl Pendik Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, oğlu Onur ve yengesi Sevim İsyıl'ın cesetleri ise aynı hastanin morguna kaldırıldı.

Jandarma ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious