Yüzünüz asılarak gençleşeceksiniz

  • Giriş : 27.12.2006 / 00:00:00

Yüzdeki sarkma ve kırışmalar iğne-iplikle düzeltilebiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Neştersiz, kansız, ağrısız üstelik de yarım saatte 10 yıl gençleşmek mümkün mü? Ünlülerin doktoru İtalyan Ciro Accardo'nun uyguladığı 'Happy Lift' adlı yöntemle olası görünüyor. Balık kılçığı şeklindeki ipleri iğneyle yüzün belirli bölgelerinden geçirip germe sağlayarak kancalayan yöntem, hastanede yatmayı, bandajla dolaşmayı gerektirmiyor.

Geçtiğimiz günlerde Özel Acıbadem Göz Merkezi'nde birkaç hasta üzerinde uygulama yapan Accardo, buradaki doktorlara da yöntemi gösterdi. Accardo'yla birlikte çeşitli ülkelerde seminerlere katılacak olan ekip ardından Türkiye'ye dönüp yöntemi uygulayacak. Accardo bugüne kadar sadece Türkiye'de 300-400 kişiye 'Happy Lift' yöntemini uygulamış. Toplam hasta sayısı 4 bine yakın.

Happy Lift yöntemi göz çevresi, alın, yanaklar, boyun, göğüsler kol altındaki sarkıklıklar hatta diz üstüne bile uygulanabiliyor. 'Balık kılçığı' şeklinde ipler geliştiren ve bunun patentini alan Accardo'nun uyguladığı yöntemde sarkık ya da kırışıklık olan bölgeye çok ince iğnelerle giriliyor. İğneye takılı ip cildin altına sokulup istendiği kadar germe sağlanıyor. Cilt yeterince toparlandığında ip kesiliyor ve 'kılçık' şeklindeki bölgeden derinin altına asılıyor. Dışarıdan bakıldığında ise hiçbir iz görülmüyor. Kullanılan ip 5-6 ay içinde kendiliğinden eriyor ancak yöntemin etkisi sürüyor.

İp kendiliğinden kayboluyor

Kullanılan ip özel olduğu için eridikten sonra bile cilt altındaki kollajen dokuyu uyarıp kendisini yenilemesini sağlıyor. Accardo'nun verdiği bilgiye göre polyproplen adlı bu ipliklerin büyük bir avantajı da şu: Diyelim ki yüzü astınız. Ancak sonuçtan memnun kalmadınız. İşlemden vazgeçip yenisini yapabiliyorsunuz.

"Dünyadaki yeni trend bu. Çünkü klasik estetik cerrahideki gibi kan yok, neşter yok, genel anestezi yok. Sadece lokal bir uyuşturmayla kısa sürede işlemi tamamlıyorsunuz" diyen Accardo, tüm yüze uygulandığında yöntemin yarım saat sürdüğünü, kişinin bir-iki günde normal hayatına dönebildiğini söylüyor. Ancak ilk birkaç gün dikkatli olmak, yüzü ovuşturmamak, sert hareketlerden kaçınmak ve yüksek yastık kullanmak gerekiyor.

'Güzel cilt için iyi uyku şart'

7-10 gün içinde ise normal hayata dönüşün tamamen mümkün olduğunu belirten Accardo'ya göre bu 'hızlı cerrahi' sayesinde bir ay sonra denize, havuza girebilir, istediğiniz sporu yapabilirsiniz. 'Happy Lift'in sonuçları en iyi altı aydan sonra belirginleşiyor. Yöntemin kalıcılığı dört yılı bulabiliyor. Accardo'nun güzel cilde sahip olmak isteyenlere önerileriyse şöyle: "Cildinizin güzel olmasını istiyorsanız kesinlikle iyi bir yaşam stiliniz olmalı.

Uyku güzel bir cilt için şart.

Uyuşturucu ve alkolden uzak durun. Kesinlikle sigara içmeyin. İyi beslenmek önemli. Bol bol sebze ve meyve yiyin. Strese karşı kendinizi koruyun."


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious