Yüzyılın fotoğrafıydı bu!

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

TOBB 61. Genel Kurulu'nda siyasi liderlerin delegeleri el ele tutuşarak selamlamasını değerlendiren Rifat Hisarcıklıoğlu, "Türkiye noktasında herkesin elbirliğinde olacağını gösteren yüzyılın fotoğrafıydı bu'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bu konuda soruları cevaplandıran Hisarcıklıoğlu, TOBB Genel Kurulu'nun Türkiye'nin kongresi olduğunu ve buradan bir mesaj çıktığını söyledi. Hisarcıklıoğlu, "İş âlemi ve bütün Türkiye anayasanın tartışılmaz olan maddelerinde herkesin birlikte olduğunu, bunun dışındaki alanlarda herkesin tartışabildiğini gösteren bir tabloydu. Uzlaşıyı gösterebilmek sadece sözle değil, görüntüde de önemli. Bu, bugünlerde Türkiye'nin ihtiyacı olandı. Geçmişte en çok sıkıntı, çatışma kültürüydü. Türkiye'nin meselelerini iktidar ve muhalefet mutlaka farklı farklı düşünecek ama Türkiye noktasında herkesin el birliğinde olacağını gösteren yüzyılın fotoğrafıydı bu." dedi.

TOBB tabanının bu tabloyu isteyip istemediğinin sorulması üzerine Hisarcıklıoğlu, bir haftadır Türkiye'yi dolaştığını, oda ve borsa başkanlarının bir sıkıntı olup olmadığına dair tereddütlerini kendisine aktardığını anlattı. Hisarcıklıoğlu, "Bu sorunun giderilebilmesi için 72 milyon insana, bütün ülkeye ve bütün dünyaya verilebilecek en güzel fotoğraf el ele birlikte çıkabilmekti. Bunun bizim platformda olması gurur ve onur vericidir" diye konuştu.

TOBB'un bütün siyasi partilere eşit mesafede bulunduğunu ve kimseye yakın veya uzak durmadıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, meselenin Türkiye meselesi olduğunu ve bu görüntünün başka platformlarda kolay kolay çıkmayacağını kaydetti. Bu fotoğrafa itiraz eden liderin olup olmadığına ilişkin soru üzerine Hisarcıklıoğlu, "Hayır öyle birşey olmadı" dedi.

Liderleri kareye girmeye ikna etme konusunda bir gayretinin sorulması üzerine Hisarcıklıoğlu, "Dedik, çıktık, selamladık. İkna etmemize gerek kalmadı. Salonun görüntüsü buydu. Bütün Türkiye'ye, bütün dünyaya mesajdı bu" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious