Yves Saint Laurent açık arttırmada

Yves Saint Laurent açık arttırmada.5824
  • Giriş : 16.06.2008 / 17:06:00

Moda dünyasının 20'inci yüzyılda yetişen önemli isimlerinden Yves Saint Laurent'in ölümünün ardından açık arttırmada satışa çıkarılacak 7 parçalık koleksiyonu, Christie's Müzayede Evi'nde sergilenecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kadının modern toplumdaki değişen rollerini yansıttığı "kendine güvenen kadın" tasarımlarıyla ünlü moda efsanesi Yves Saitn Laurent'in 1 Haziran 2008'de hayatını kaybetmesinin ardından, ünlü modacının takı ve kıyafetten oluşan 7 parçalık tasarımları Christie's Müzayede Evi'ndeki açık arttırmada satışa çıkarılıyor.

Satışa çıkarılacak olan tasarımlardan ikisi 1958 yılında Dior için hazırlanan kokteyl elbisesi, bir diğeri Jacqueline Kennedy Onassis'in 1970'lerde giydiği yakası kürklü, açık kahverengi örgü hırka.

20'inci yüzyılın moda alanındaki en önemli isimlerden biri olarak gösterilen modacı, kadına ilk kez smokin giydiren tasarımcı olarak da biliniyor. Bunun yanısıra pop-art mini elbiselerin, safari tarzı kıyafetlerin ve maskulen çizgilerin de öncüsü olarak gösterilen Yves Saint Laurent'in açık arttırmada satışa çıkarılacak olan tasarımlarının herbiri için ayrı fiyat uygulamasına gidilecek.

Dior için tasarladığı elbiseye bin ile bin 500 dolar arası paha biçilirken, Jacqueline Kennedy Onassis'in hırkasına 250 ile 400 dolar arası bir fiyat gösteriliyor.

Açık arttırmada ayrıca Christian Lacroix, Thierry Mugler, Balenciaga ve Gianni Versace'nin de koleksiyonlarından tasarımlar yer alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious