Zabıta ekipleri seyyar satıcıların saldırısına uğradı

  • Giriş : 14.06.2006 / 00:00:00

Bornova Belediyesi zabıta ekipleri, Özkanlar Mustafa Kemal Caddesi Migros yanında seyyar satıcıların saldırısına uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Burnu ve dişi kırılan Demirdöven, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi acil servisinde tedavi edildikten sonra yedi gün iş göremez raporu verildi.
Zabıta ekipleri tarafından yakalanan seyyar satıcılar ise etkisiz hale getirilerek polise teslim edildi. Zanlılar, savcılık tarafından ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Zabıtalar, "Gece gündüz özveriyle çalışıyoruz. Seyyarın yaptığı yanına kâr kalıyor. Çalışma heyecanımız, can güvenliğimiz kalmadı. Görevimizi yapamıyoruz." dedi.

Bornova Belediye Başkanı Sırrı Aydoğan ise yeterli personel olmadığı için seyyar satıcılarla mücadele edemediklerini söyledi. Seyyar satıcılılığın Türkiye'nin sıkıntısı olduğunu vurgulayan başkan Aydoğan, "Seyyarlar özellikle yoğun alışveriş yapılan merkezi bölgelerde arttı. Öncelikle buralarda çalışma yapıyoruz ancak böyle talihsiz olaylar meydana geliyor. Vatandaşlarımız da seyyardan alışveriş yapmasın." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious