Zabita ve itfaiyeden hükümete protesto

  • Giriş : 23.11.2006 / 00:00:00

Tüm Bel-Sen Ankara Zabıta ve Ankara İtfaiye çalışanları bir grup biraraya gelerek hükümeti protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tüm Bel-Sen Ankara Zabıta ve Ankara İtfaiye çalışanları bir grup TBMM Dikmen kapısı önünde biraraya gelerek hükümeti protesto etti. Çalışma koşulları hakkındaki şikayetlerini dile getiren üyeler, mecliste bulunan milletvekillerine şikayet mektubu göndereceklerini açıkladı. Grup üyeleri, "İzin ve raporlardan mesai kesilmez", "Ölmek ve dövülmek istemiyoruz", " Acı feryadımızı duyun" dövizleri ile "İnsanca yaşamak istiyoruz", "Yıpranma hakkımız engellenemez" sloganları atarak hükümeti protesto etti.

Grup adına basın açıklaması yapan Mümtaz Başaran, zabıta ve itfaiye ekiplerinin çok zor şartlarda çalıştığını söyledi. Başaran, "Zabıta ve itfailye ekileri 'Yıpranma zammı kapsamı' dışında tutularak erken emeklilikleri kapatılmaya çalışılıyor ve bu kapsam dışında tutuluyor. Bu ülkede zabıta ve itfaiye ekipleri yıpranmıyorsa kim yıpranıyor." ifadelerini kullandı.

Tüm Bel - Sen eylem yaptığı sırada Dikmen kapısı önüne gelen Memur - Sen üyeleri bir süre Bel - Sen üyelerini ayrılmasını beklerken grup üyeleri birbirlerine destek çıktı.

Memur - Sen grup üyeleri, "Bİz üvey evlatmıyız", "Onlara varda bize yok mu", "Darülaceze çalışanları unutuldu" dövizleri açıp, "Bakan uyuma personele sahip çık", "Personel burada bakan nerede" gibi sloganlar atarak hükümeti protesto etti. Memurlar arasındaki maaş uçurumunun giderek derinleştiğini söyleyen grup üyeleri bu tür sorunların giderilmesini istedi.

Geniş güvenlik önlemleri altında eylemlerini gerçekleştiren grup üyeleri, basın açıkmalalarının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious