Zabıtalar sahte zeytinyağı avına çıktı

Zabıtalar sahte zeytinyağı avına çıktı.8834
  • Giriş : 16.09.2006 / 00:00:00

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde belediye zabıtası, pazarda hileli zeytinyağı operasyonu düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hileli zeytinyağı satıldığı ihbarını değerlendiren zabıtalar, 15 şişe hileli yağa el koydu. Plastik şişelerde etiketsiz olarak satılan ve hileli olduğundan şüphelenilen 15 şişe zeytinyağına el koyan zabıtalar, yağların Tariş laboratuarında tahlil edileceğini bildirdi.

Burhaniye Belediye Zabıta Amiri Yüksel Yüce, "Pazardaki hileli yağlara el koyarak imha ediyoruz. Hileli yağ satılmasına kesinlikle müsaade etmeyeceğiz." dedi.

Pazarda toplanan şüpheli zeytinyağlarının Tariş 76 Nolu Tarım Satış Kooperatifi laboratuarında tahlil edildiğini belirten Belediye Başkanı Fikret Akova ise "Yöremizde dünyanın en lezzetli zeytinyağları üretilmektedir. Zaman zaman dışarıdan gelen bazı kişilerin hileli zeytinyağı sattığı yolunda ihbarlar alıyoruz. Bunun için zabıta arkadaşlarımız denetimlerine devam ediyor. Zeytinyağlarını çoğunlukla çok daha ucuz olan ayçiçeği yağıyla karıştırıyorlar. Bunu yapanlar, yöremizdeki zeytincilere de büyük zarar veriyor. Hileli yağlar yüzünden zeytinyağımızı yanlış tanıyanlar oluyor. Hileli zeytinyağı satanlar hakkında işlem yapılacak." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious