Zafer bayramı coşkuyla kutlanıyor FOTO

Zafer bayramı coşkuyla kutlanıyor FOTO.15880
  • Giriş : 30.08.2008 / 12:55:00

Bir milletin uyanışı Türkiye'nin dört bir köşesinde coşkuyla kutlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zafer Bayramı'nın 86.yılı nedeniyle düzenlenen törenlerin ilki Anıtkabir'de gerçekleşti. Daha sonra Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile kuvvet komutanları, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Günü dolayısıyla tebrikleri kabul etti.

Tebrik töreni, 18. ve 19. yüzyılda kullanılan savaş kıyafetleri giyen askerlerin kapısında nöbet tuttuğu Genelkurmay Başkanlığı Karargahı Şeref Salonunda düzenlendi.

İlk kez Genelkurmay Başkanı sıfatıyla kutlamaları kabul eden Orgeneral Başbuğ ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu konuklarla tokalaştılar.

Orgeneral Başbuğ ve kuvvet komutanlarını; TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, anamuhalefet partisi CHP'nin Genel Başkanı Deniz Baykal, Yargıtay Başkanı Osman Arslan, Bakanlar Kurulu üyeleri, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, milletvekilleri, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hilmi Bengi, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, generaller, albaylar ve yabancı askeri ataşeler tebrik ettiler.

Öte yandan Ankara'daki 30 Ağustos kutlamaları Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un Gazi Orduevi'nde vereceği resepsiyon ile sona erecek. Ankara'daki törenlere, Cumhurbaşkanı Gül, TBMM Başkanı Toptan, Başbakan Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Baykal ile üst düzey askeri ve sivil erkan katılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*