Zafer değil hakem kıyağı

Zafer değil hakem kıyağı .13703
  • Giriş : 14.09.2007 / 08:55:00

Macaristan galibiyetini bir “zafer” gibi algılamak, eksikleri görmemek olur. Çünkü 3 puanda, iyi futboldan çok hakemin lehimize verdiği karar ve kaleci hatası etkiliydi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fatih Terim, Macaristan galibiyetinden sonra, “Bütün Macar zaferleri bana nasip oluyor” diye her ne kadar övünse de galibiyette bizim iyi futbolumuzdan çok rakibin hatalarının ve hakemin etkili olduğunun farkında olmak gerekir. Aksi takdirde eksiklerimizi görme ve bunları giderme fırsatı bulamayız. Macaristan karşısında İskoç hakemin Zoltan Gera’yı oyundan atması kazanmamız için önemli bir rol oynamıştır.

KALECİ DE İŞİMİZİ KOLAYLAŞTIRDI

İlk yarıda rakip kaleye ciddi bir şut bile atamayan millilerimiz, rakibin 10 kişi kalmasıyla psikolojik üstünlüğü de ele geçirmiş ve ataklarını yoğunlaştırmıştır. Bunun sonucunda Yunanistan kalecisi Nikopolidis’i ve Norveç kalecisi Myhre’yi aratmayacak bir hata yapan Macar kalecisi kazanmamızda bir diğer önemli unsur olmuştur. Bu hatalı golden sonra Macaristan teknik direktörünün kaleciyi değiştirmesi de ilginçtir. Galibiyete sevinirken bütün bu unsurları dikkate alıp eksiklerimizi de gidermeye çalışmalıyız.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious