Zafer pozu

  • Giriş : 18.09.2006 / 00:00:00

Çin hükümeti, pandalar karşısında gösterdiği bilim başarısını kanıtlamak için 16 panda yavrusuyla bakıcılarını tek fotoğraf karesinde topladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünyada nesli tükenme tehlikesiyle en çok karşı karşı olan büyük pandaların nesillerinin devam etmesi için modern teknoloji yoğun olarak kullanılıyor.

Wolong Araştırma Merkezi’nde bu yıl suni tohumlama sayesinde bir rekora imza atılarak 25 dev panda dünyaya geldi. Bu pandaların çoğu ikiz olarak doğdu. Fotoğrafta görülen yavru pandaların her biri yaklaşık 5.5 kilo ağırlığında ve hiç birinin adı bile yok. Wolong Araştırma Merkezi yöneticisi Zhang Zhihe, modern teknikler sayesinde pandaların gelecekleri hakkında ümit verici gelişmeler yaşandığına işaret etti.

30 bakıcıları var

1200 kilometrekare bir alana kurulu olan Wolong Araştırma Merkezi 1980 yılında kurulmuş. Merkezde 30’a yakın panda bakıcısı bulunuyor. Fotoğraftaki pandalar önümüzdeki şubat ayında sütten kesilecekler. Yavru pandalar o zamana kadar yürümeyi de öğrenecekler. Merkezde yavru pandaların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini sağlamak amacıyla tamamen oyuncakla dolu olan bir oyun odası da bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious