"Zafer tesadüf değildi"

  • Giriş : 22.05.2008 / 18:23:00

Galatasaray Başkanı Adnan Polat elde ettikleri şampiyonluğun, camialarının gücünü bir kez daha gösterdiğini kaydetti!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sarı-kırmızılı kulübün resmi yayın organı Galatasaray Dergisi'nin yarın piyasaya çıkacak ''Şampiyonluk Özel Sayısı''nda, ''17. Şampiyonluk Hayırlı Olsun'' başlığı altında yazısı yer alan Adnan Polat, Galatasaray'ın, Turkcell Süper Lig'i zirvede tamamlayarak, adını 17. kez şampiyon olmanın gururuyla tarihe bir kez daha yazdırdığını belirtti.

Şampiyonluk mücadelesinin kolay olmadığını vurgulayan Polat, şunları kaydetti:
''İnişli çıkışlı bir sürecin sonunda pek çok zorluk geride bırakılarak bu şampiyonluk kazanıldı. Turkcell Süper Lig'de yer alan rakiplerimizle sportmenlik ilkeleri dahilindeki bir yarışın sonunda kazandığımız bu şampiyonluk, aynı zamanda camiamızın büyüklüğünü ve gücünü tüm kamuoyuna gösteren bir gelişme oldu. Galatasarayımızın bu şampiyonluğa ulaşmasında futbolcusundan teknik heyetine, yönetiminden taraftarına değin herkesin bütünleşmesi ve tek yürek, tek nefes olarak mücadele etmesi elbette çok etkili oldu. Ancak bu tarihi başarı aynı zamanda geçmişi yüzyılların tarihsel birikimine dayanan Galatasaray'ın kurumsallığını ve sahip olduğu kültürel altyapıyı göstermesi açısından da ayrıca önemliydi. Bir başka şekilde ifade etmek gerekirse, Galatasaray'ın bu şampiyonluğu ne sadece motivasyonla kazanılmıştır, ne de şansın ve tesadüflerin eseridir. Bu, Galatasaray'ın kurumsal yapısında mevcut olan ve ona her zaman için ışık tutan Galatasaraylılık kimliğinin somutlaşmış bir tezahürü ve dinamizmidir. Kısacası Galatasaraylı olmanın farkı bu şampiyonlukla bir kere daha ortaya çıkmıştır.''

-''DÜNYA KULÜBÜ OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ''-

Başkan Adnan Polat, elde ettikleri başarının mutluluğunu yaşamanın yanı sıra orta ve uzun vadede Galatasaray'ı çok daha iyi bir noktaya taşımak ve sahip olduğu marka değerini yükselterek gerçek anlamda bir dünya kulübü yapabilmenin uğraşı içinde olacaklarını kaydetti.

Seçildikleri günden itibaren yönetim kurulu arkadaşlarıyla beraber kollarını sıvayarak işe giriştiklerini belirten Polat, şöyle devam etti:

''Aslantepe stat projesi başta olmak üzere, tesisleşme, idari anlamda yeniden yapılanma ve mali durumun çağdaş bir dünya kulübünde olması gerektiği şekilde düzeltilerek geliştirmesi anlamında ne yapılması gerekiyorsa yapmanın gayreti ve azmi içinde çalışıyoruz.

Galatasarayımızı sadece sportif anlamda değil onunla paralel gidecek şekilde her anlamda çağdaş bir kulüp haline getirmek için çalışmaya da devam edeceğiz. Bu sürede sizin bizlere vereceğiniz desteğiniz de her zaman olduğu gibi bizim için en büyük güç olacaktır. Bu vesileyle futbolda kazanılan 17. lig şampiyonluğunun ve Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızın kazandığı Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunun camiamıza ve taraftarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Daha böylesi nice başarılara ulaşmak dileğiyle...''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious