Zafer Yelen Trabzonspor'da

Zafer Yelen Trabzonspor'da.11492
  • Giriş : 15.07.2008 / 21:52:00

Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Sadri Şener, Bundesliga takımlarından Hansa Rostock'ta forma giyen Zafer Yelen konusunda, kulübüne faks yoluyla bir teklif yaptıklarını, akşam saatlerinde aldığı bilgiye göre teklifin kabul edildiği belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şener, bordo-mavili takımın Gerede kampını ziyaret etti. Başkan Şener, burada kafile başkanları Kenan Sönmez, Ali Rıza Egemen ve genel sayman Mahmut Aksu ile birlikte çeşitli açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor'un transfer çalışmalarıyla ilgili olarak bilgi veren başkan Şener, şunları söyledi:

''Nijeryalı oyuncu Isaac Promise'in avukatı bize futbolcunun serbest kaldığını söyledi. Genel saymanımız Mahmut Aksu bu konularda oldukça tecrübeli. Hiçbir takımın sözleşmeli oyuncusunu kendilerine sormadan almamız ne kulübümüze nede benim şahsıma yakışır. Kendi avukatlarıyla ve Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileriyle yaptığımız görüşmelerde oyuncunun bonservisinin elinde olduğu söylendi. Bunun üzerine Mahmut Bey devreye girdi ve anlaşma sağlanarak Ankara'da protokol imzalandı.''

Oyuncunun ülkesinin ümit milli takımıyla birlikte olduğunu ifade eden Şener, ''Nijerya finale kalırsa Isaac 20 Ağustos'ta, kalmazlarsa daha kısa sürede Trabzon'a gelecek. Bu transferle ilgili Gençlerbirliği kulübü menajeri bir açıklama yaparak oyuncunun kendileriyle protokolü olduğunu veya ödemeleri bulunduğunu söylemiş. Eğer hukuken onların malıysa kulübüyle görüşürüz'' dedi.

Kaleci Sylva konusuna da değinen Şener, ''Bu oyuncu bize kulübü Lille'den bonservisini 400 bin Avro'ya alacağını söyledi. Biz de sözleşme imzaladık. Sonrasında kulübü oyuncuya, biz seni ancak 900 bin Avro'ya bırakırız demiş. Trabzonspor olarak Sylva ile yaptığımız görüşmede belirlediğimiz fiyatın asla üstüne çıkamayacağımızı vurguladık. Eğer problemi çözerse transfer gerçekleşir. Olmazsa bile ben kalecilerimiz Tolga, Onur ve Yakup'a güveniyorum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*