Zahid Akman Hürriyet'in bileğini büktü

Zahid Akman Hürriyet'in bileğini büktü.11810
  • Giriş : 15.09.2008 / 17:57:00
  • Güncelleme : 15.09.2008 / 18:28:33

Hürriyet hakkında dava açan RTÜK Başkanı Akman davayı kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Dr. A. Zahid Akman, Almanya'daki Deniz Feneri Derneği davasıyla ilgili olarak hakkında asılsız iddialar ortaya atan ve gönderdiği açıklamaları yayımlamayan Hürriyet Gazetesine karşı açtığı tekzip davasını kazandı.

Hürriyet Gazetesi, 3 Eylül 2008 tarihli nüshasının 1. sayfasında "Weiss Holding'den Beyaz Holding'e" ve 18. sayfasında "Deniz Feneri Paraları Böyle Beyazlatmış" başlıklarıyla haber yaptı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Dr. A. Zahid Akman'ın kamuoyundaki onur ve saygınlığım sarsmaya yönelik tamamen gerçek dışı iddia ve değerlendirmeler bu haberde bilgi olarak yayınlandı. Akman'ın kişilik haklarına, mesleki itibar vc saygınlığına yönelik ağır, haksız ve hukuka aykırı saldırıda bulunuldu. Basın özgürlüğünden dem vuran Hürriyet, buna karşılık, Akman'ın gönderdiği cevap ve düzeltme metnini yayımlamadı.

Bunun üzerine Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi 5187 sayılı Basın Kanununun 14. maddesi gereğince Dr. A. Zahid Akman'm cevap ve düzeltme hakkı tanınması talebinin kabulüne karar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*