Zahid Akman'dan iddialara yanıt

Zahid Akman'dan iddialara yanıt.9204
  • Giriş : 12.09.2008 / 18:21:00

RTÜK Başkanı CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği iddialara yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahid Akman'ın avukatı Ali Yıldız, müvekkili hakkında CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği iddialara, yazılı açıklamayla yanıt verdi.
Yıldız, açıklamada şunları kaydetti:

"Almanya;da kurulmuş olan Offenbacher und Frankurter Wohnunggsbaugenossenschaf e.G. isimli kooperatife müvekkilim 2004 yılında fahri üye olarak seçilmiştir. Ancak müvekkilim anılan kooperatifin hiçbir toplantısına katılmamış ve bir süre sonra da bu görevden ayrılmıştır. Fahri üyesi olmasından dolayı kooperatifin almış olduğu hiçbir kararında ve işleminde de imzası bulunmamaktadır. Bu kooperatifle müvekkilimin ilişkisi sadece ve sadece fahri üyelik ilişkisinden ibarettir.

Kısa bir süre fahri üyesi olduğu ve daha sonra ayrıldığı, hiçbir toplantısına katılmadığı bir kooperatifle ilgili olarak sanki hukuki bir sorumluluğu varmış ve bir takım kişilerin mağduriyetine sebep olmuş gibi gerçeğe aykırı iddialarla müvekkilimi karalamak; vicdana, insafa, ahlaka sığmadığı gibi hukuka da aykırıdır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*