Zahid Akman'dan ilginç benzetme

Zahid Akman'dan ilginç benzetme.11810
  • Giriş : 18.06.2008 / 23:28:00

RTÜK Başkanı Zahid Akman, rating ölçümleri konusundaki sıkıntılarını anlatarak şu anda devam eden ölçüm için 'Saadet Zinciri' benzetmesini kullandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

tv8'de Candaş Tolga Işık'ın sunduğu Bunu Konuşalım programına konuk olan RTÜK Başkanı Zahid Akman, rating ölçümleri konusunda memnuniyetsiz olduklarını söyledi.

Şu anda yapılan ölçüm sisteminin yanlışlığına değinen Akman, "...Siz ne istiyorsanız ben de suyu çeşmeden içtiğim için sizin istediğinizi izlemek zorunda kalıyorum. Bu çarpıklığı ortadan kaldırmak için biz, Anayasa değişikliğinden sonra seçilen 9 üye, gündemimize aldık. İlgili kuruluşla görüştük. Bu çarpıklığı onlar da ifade ediyor. Bu başlamış yürütülüyor. Ben buna bir 'Saadet Zinciri' diyorum. Bunu A değil B şirketi de yapsa aynı sonuç çıkacak... Adil bir ölçüm yapılıyor duygusu verecek durumla karşı karşıya değiliz maalesef" diye konuştu.

Zahid Akman, sistemin çarpık olduğunun altını çizerek, kanundan aldıkları güç ve yetkiyle ortaya çıkıp 'Ben yapıyorum bana uyacaksınız' tarzında bir radikal tavır içinde olmayı istemediklerini söyleyerek "Yayıncılar ve reklam verenlerle biraraya gelerek ortak bir çözüm bulmak zorundayız... Yayıncılar da bundan aslında sıkıntılı. Reklamverenlerin de çok mutlu olduğu kanaatinde değilim... Bir ortak yol bulacağız. Yeni kanunumuzun çıkmasını bekliyoruz. Herkesi tatmin edecek çözümler üreteceğimizi tahmin ediyoruz" dedi.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious