Zahid Akman'dan kesin açıklamalar

Zahid Akman'dan kesin açıklamalar.9204
  • Giriş : 23.09.2008 / 21:18:00

RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın avukatı Ali Yıldız'dan kesin açıklamalar var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın avukatı Ali Yıldız, müvekkilinin Armada Alışveriş merkezinde ortak olan Hayat Yapı Ticaret ve Yatırım Limited Şirketi'ndeki hisselerinin RTÜK üyeliğine seçildikten sonra verdiği mal beyannamelerinde de yer aldığını bildirdi.
Yıldız yaptığı yazılı açıklamada, Akman'ın dün NTV'de katıldığı bir söyleşideki bazı hususların yanlış anlaşıldığının görüldüğünü ve bu yanlış anlaşılmanın giderilmesi gereğinin duyulduğunu belirtti.

Ali Yıldız açıklamasında, şunları kaydetti:

"Müvekkilimin de dün açıkladığı üzere Armada Alışveriş Merkezi'nde ortak olan Hayat yapı Ticaret ve Yatırım Ltd. Şti'deki hisseleri; RTÜK üyeliğine seçildikten sonra verdiği mal beyannamelerinde de yer almıştır. Dolayısı ile bu hususta kamuoyundan ve resmi kurumlardan gizlenmiş bir durum söz konusu değildir.

Müvekkilimin bu hisseleri, 26 Ağustos 2003 tarihinde arsa değeri üzerinden birikimini ortaya koyarak satın alınmıştır. Müvekkilimin paydaşı olduğu Hayat Yapı Ticaret ve Yatırım Ltd. Şti'nin şirket olarak tüm hisseleri için ödediği toplam tutar yüzde 3,3 paya karşılık olarak 905 bin 597 YTL'dir. Bu husustaki bir yanlış anlaşılmaya ve haksız yorumlara sebep olmamak için bilgi verme gereği doğmuştur. İddia edildiği gibi müvekkilim 7 milyon dolarlık hisse almış değildir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*