Zaman yazarından Başbakan'a tepki

Zaman yazarından Başbakan'a tepki.9685
  • Giriş : 07.11.2008 / 13:22:00
  • Güncelleme : 07.11.2008 / 12:45:23

'Sabır, sabır ama nereye kadar' diyen Başbakan Erdoğan'a, Zaman yazarı sert şekilde tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zaman Gazetesi Yazarı Hüseyin Gülerce, bir vatandaşın PKK'lı sempatizanlara karşı pompalı tüfekle kendini korumaya çalışması hakkında 'Sabır, sabır ama nereye kadar' diyen Başbakan Erdoğan'a sert şekilde tepki gösterdi. İşte bu tepki.

Zaman Gazetesi Yazarı Hüseyin Gülerce, bir vatandaşın PKK'lı sempatizanlara karşı pompalı tüfekle kendini korumaya çalışması hakkında 'Sabır, sabır ama nereye kadar' diyen Başbakan Erdoğan'a sert şekilde tepki gösterdi ve AK Parti liderinden bu sözlerini geri almasını istedi.

Gülerce, Moral FM'de yayınlanan “Basında Bugün” programına yaptığı açıklamada “Başbakan Erdoğan'ın sözünü doğru bulmadım. Ondan ne olursa olsun olaylar karşısında vatandaşlara sabır dilemesini ve emniyet güçlerine güvenilmesi mesajı veren konuşmalar yapmasını beklerdim” diye konuştu.

“ERDOĞAN'IN SÖZLERİ PROVOKASYONA AÇIK VE TEHLİKELİ”

“Sarf edilen bu sözlerin Başbakan Erdoğan'ın ileride başını ağrıtabileceğini öne süren Gülerce, Başbakan'a sözlerini geri alması teklifinde bulundu.

Zaman Yazarı Gülerce, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Bence, Sayın Başbakan'ın sözünü bir an önce geri alması lazım. O söz orada durduğu sürece çok tehlikeli olur. Provokatörler vatandaşlarımızı birbirimize düşürmek için zaten hazırda bekliyor. Yarın bir vatandaşımız bir saldırıda bulunduktan sonra “Başbakanımız böyle söylemişti benim de sabrım taştı, yaptım derse” bu altından kalkabilecek bir şey olmaz. Özellikle Hükümetin başındaki bir insanın hepimizden sorumlu davranarak gereği gibi davranması gerekir. Söylenenler doğru değil. Başbakan'ın bir an önce bu sözü geri alması lazım.”

CAFESİYASET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*