Zana, terör örgütü propagandası yaptı

Zana, terör örgütü propagandası yaptı.8574
  • Giriş : 21.03.2008 / 15:29:00

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamasında konuşan DEP eski Milletvekili Leyla Zana, dağdaki insanlar inmeden çözüm olmayacağını belirterek, "Zindanlardaki insanlarımız özgürleşmeden çözüm olmaz. Kimse kimseyi kandırmasın." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Her milletin taleplerinin zaman zaman değişebileceğine dikkat çeken Zana, Kürtlerin taleplerinin de ileriki süreçte değişebileceğini kaydederek, "Kürtler bugün bunu istiyor. Yarın, (Bu elbise bana küçük gelebilir, büyük elbise istiyorum) derse o zaman başım gözüm üstüne." dedi.

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamasında siyasi mesajlar verildi. Kürtçe konuşma yapan DEP eski Milletvekili Leyla Zana, "Genç arkadaşlarımız bilmeyebilir fakat, burada yaşlılar çok iyi bilir. Kürtlerin dili yok deniyordu, varlığı inkar ediliyordu. Ama bugün alanlardasınız. Bugün kimliğinizle alanlardasınız. Kararlı inançlı bir sesimiz var, bu kardeşlik sesidir, fakat sağır kulaklara gitmiyor. Umutlarımızla, irademizle bu sağır kulakları açıp temizleyeceğiz. Ayıptır bu yüzyılda onurlu bir halk yok sayılmaz" diye konuştu.

Konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenen Zana, "Kürtçe TV için paket açtılar. Diyorlar ki demokrasi paketimiz var. 4 dilde yayın yapacak. Kürtçe, Farsça, Arapça ve Türkçe. Rojbaş. 10 yıldır bizim televizyonlarımız bu yayını yapıyor. Kürtlerin 10 tane TV'si var. Bunlar halkın iradesiyle oluştu. Yalan söyleme." sözleriyle sert konuştu.

AK Parti hakkında açılan kapatma davasına dikkat çeken Zana, "Biz de demokrasi karşıtı adımlara karşıyız. Ama bir kez daha bizi kandıramazlar. Özgür irademizi sahip çıkarak bunu savunacağız." diye konuştu.

Kürtlerin dünyanın her yerinde iradesini açıkladığını dile getiren Zana, "Kürt halkının birlikteliğini selamlıyorum, duruşunuzu kimliğine sahip çıkmanızı selamlıyorum. Hiçbir güç Kürtleri parçalayıp, sorunu çözerim diyemez. Bu eli istemiyoruz, bu el bizden uzak dursun." dedi.

Konuşması sık sık PKK terör örgütü ve elebaşı Öcalan lehine atılan sloganlar nedeniyle kesilen Zana, tüm Kürt çevrelerine ulusal konferans çağırısında bulundu. Kürtlerin net olmadığı yönündeki söylemleri eleştiren Zana, demokratik toplum kongresinde ortaya çıkan demokratik özerklik talebinin kendi talepleri olduğunu yineledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious