'Zanlılar suikast hazırlığı yapıyorlardı'

'Zanlılar suikast hazırlığı yapıyorlardı'.9400
  • Giriş : 07.01.2009 / 18:50:00

Sivas Valisi Veysel Dalmaz, Ergenekon terör örgütü operasyonu kapsamında gözaltına alınan şahısların, Türkiye'de ses getirecek suikastler planladıklarını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Sivas Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nin, Ergenekon terör örgütü bağlantısı olduğu iddiasıyla 6 ille eş zamanlı olarak düzenlediği operasyon kapsamında gözaltına alınanların sayısı 10'a yükseldi.

Vali Veysel Dalmaz, Cihan Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, şahısların sorgusunun devam ettiğini söyledi. Bu sabah saat 07.00'de başlayan operasyonla 9 kişinin gözaltına alındığını belirten Vali Dalmaz, firarda olan 1 kişinin de alınmasıyla birlikte gözaltı sayısının 10'a yükseldiğini ifade etti.

Dalmaz gözaltındaki şahısların, Türkiye'de ses getirecek suikastler planladıklarını söyledi. Dalmaz, "Yapılan istihbari çalışmalar doğrultusunda ses getirecek suikast planlanan iller arasında Sivas'ın da olduğu bilgisine ulaşıldı. İstanbul bağlantılı olarak ilimizde bazı kişi ya da kişilerin öldürülmesi planlanıyordu. Amaçlarına ulaşamadan operasyon gerçekleştirildi." dedi.

Sivas'ta operasyonun şimdilik sona erdiğini açıklayan Dalmaz, ancak şahısların vereceği bilgiler doğrultusunda yeni gözaltıların olabileceğini kaydetti.

Bu sabah düzenlenen operasyon sonrası gözaltına alınan ve halen Sivas Emniyet Müdürlüğü'nde sorguları süren şahısların gösterdiği adreslerde 2 el bombası, bir 'kalem silah', kesici aletler, 36 mermi, çok sayıda ruhsatsız av tüfeği ve bol miktarda dijital materyal de ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*