Zanlıların cep telefonları mercek altında

  • Giriş : 20.04.2007 / 00:00:00

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, saldırıyla ilgili deliller toplanırken, zanlıların ifadelerinin alınmasına savcı ve avukat nezaretinde bugün başlanabilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Malatya'da bir yayınevindeki saldırının zanlıları olarak gözaltına alınanların uyuşturucu madde kullanıp kullanmadıklarının belirlenmesi amacıyla kan örneklerinin alındığı ve tahlil sonuçlarının beklendiği bildirildi.

Savcının ifade için toplu suçlarda 4 gün süresinin olduğu, olayın gerçekleştiği andan bugüne kadar delillerin toplandığı kaydediliyor.

Zanlıların, saldırı öncesinde uyuşturucu madde alıp almadıklarını belirlemek amacıyla kan örneklerinin alındığı, tahlil sonuçlarının beklendiği belirtiliyor.

Saldırıdan sonra yayınevinde yakalanan zanlıların bir araba kiralama servisinden otomobil kiraladıkları ve otomobili yayınevine yakın bir yerde beklettikleri de öğrenildi.

-BİLGİSAYARLAR İLE CEP TELEFONU KONUŞMALARI İNCELENİYOR-

Saldırıyla ilgili her detayın değerlendirildiği belirtilirken, saldırıdan sonra yayınevinden delil olarak alınan bilgisayarlarla, öldürülenlerin ve zanlıların telefonlarının incelendiği ifade edildi.

Delillerle, zanlı ifadelerinin tamamlanmasından sonra olayla ilgili daha net bilgilere ulaşılacağı kaydediliyor.

Bu arada, zanlıların şu anda olayın şokunu yaşadıkları bildirilerken, saldırıdan sonra kaçmak isteyen E.G'nin binadan kaçmak amacıyla atlamadığı, muhtemelen binanın su tahliye borularına tutunarak kaçmak istediği sırada düştüğü dile getirildi. Zanlılardan A.Y'nin de yayınevinin bir alt katındaki balkonda yakalandığı ifade ediliyor.

-E.G YAKLAŞIK 3 AYDIR YAYINEVİNE GİDİP GELİYORMUŞ-

Öte yandan, kaçmak isterken binadan düştüğü belirtilen ve yaralı olarak İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde tedavi altına alınan E.G'nin yaklaşık 3 aydan bu yana yayınevine gidip geldiği, diğer zanlıları da onun götürdüğü ileri sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious