Zanlının evini yaktılar

Zanlının evini yaktılar.5875
  • Giriş : 26.07.2006 / 00:00:00

Kütahya'da, 5 gün önce kaybolan 11 yaşındaki bir çocuğu öldürdüğü iddia edilen şüphelinin evi, taşlandıktan sonra ateşe verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Osmangazi Mahallesi Söğütgülü Sokakta 11 Temmuz Cumartesi günü sabah kahvaltısından sonra yaklaşık 2 kilometre ilerideki Yedigöller bölgesine balık tutmaya giden 20-25 yaşlarında bir gençle beraber gittiği anlaşılan ve o günden bu yana haber alınamayan Gökhan Yayvu (11), aynı bölgede boğazından kesilerek öldürülmüş halde bulundu. Olayla ilgili güvenlik güçlerinin yaptığı araştırma sonucu, aynı mahallede ve Gökhan Yayvu'nun evinin yaklaşık 150 metre ilerisinde oturduğu tespit edilen olayın şüphelisi E.O. (22) yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelinin kendi mahallelerinde tanıdıkları bir insanın olduğunu öğrenen aile ve mahalle sakinleri, zanlının evine giderek önce camlarını kırdılar; daha sonra da evi ateşe verdiler.

E.O. tarafından öldürüldüğü iddia edilen küçük Gökhan'ın evinin önünde bulunan yaklaşık 100 kişilik grup, ilk önce E.O.'nun evine giderek zarar verdiler. Evi ateşe veren mahalle sakinleri, bu tepkilerinin bir ibret olmasını istedi. İlk önce bazı mahalle sakinleri tarafından evin içerisinde çocuklar bulunduğu ve taş atılmaması ikası yapılmasına rağmen, galeyana gelen halk bir süre sonra bu uyarıyı dinlemedi. Çıkan kargaşada E.O.'nun evinin yanındaki eve yangın sirayet etmemesi ve çıkan yangını söndürmek için gelen itafiye ekibi de mahalle halkı tarafından engellendi. İtfaiye aracını taşa tutan mahalle halkı, yanan evin yanına aracı sokmadı. Camları kırılan itfaiye aracı olay yerini terketmek zorunda kaldı.

Polis kızgın kalabalığı sakinleştirme konusunda büyük çaba sarfederken, evin her tarafına yayılan yangının ardından mahalle halkı ancak sakinleştirilebildi. Kızgın kalabalığın bazı mahalle sakinlerinin de yardımıyla polis tarafından ikna edilmesinden sonra, itfaiye ekipleri gelerek yangının büyümesini önledi.

Çıkan olaylarda başına taş isabet eden bir kişinin hafif şekilde yaralandığı öğrenildi. 11 yaşındaki Gökhan Yayvu'yu öldürdüğü iddia edilen E.O.'nun sorgusunun devam ettiği belirtildi. Cinayet şüphelisi E.O. mahkemeye çıkarılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious