Zanlının itirafları herkesi şok etti

Zanlının itirafları herkesi şok etti.10794
  • Giriş : 14.05.2008 / 23:51:00
  • Güncelleme : 14.05.2008 / 23:43:27

Boğazı kesilerek öldürülen genç kızın ölüm nedeni şok etti. Zanlının itirafları herkesi hayretler içinde bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

21 yaşındaki Nesrin Korkmaz tanımadığı erkeğin kurbanı olmuş. Hurşit Ş., anlık hoşlandığı kıza arkadaşlık teklif etmiş. Ret cevabı alınca da kızın boğazını keserek öldürmüş.

Akıllara durgunluk veren korkunç cinayetin katil zanlısı yakalandı. Mamak Ostim'de bir lokantada garsonluk yapan ve gece evine dönerken boğazı kesilen Nesrin Korkmaz'ın (21) öldürülmesiyle ilgili polis özel bir çalışma ekibi oluşturdu.

Genç kızın özel yaşamını ve ilişkilerini araştıran polisler, olayın 'tesadüfen gelişen bir cinayet' olduğunu tespit ettiler. Olay yerine yakın iş yerlerinin güvenlik kameralarının görüntülerini inceleyen polisler, bir marketin kamerasının görüntülerinden genç kızı takip eden bir kişiyi belirlediler.

Bu kişinin kimliğini saptayan polisler mahkemeden alınan karar doğrultusunda zanlının evine baskın düzenlediler. Görüntülerdeki Hurşit Ş. gözaltına alındı, evde bulunan bir sustalı bıçağa el konuldu.

Emniyette sorgulanan Hurşit Ş, genç kızı otobüs durağından itibaren takip ettiğini, kendisine arkadaşlık teklifinde bulunduğunu belirtti. Ostim'de bir lokantada garson olarak çalışan Nesrin Korkmaz'ı tanımadığını, 'anlık hoşuna gitmesi' sebebiyle arkadaşlık teklif ettiğini kaydeden Hurşit Ş, 'reddedildiğini ve hakarete uğradığını' iddia etti.

Sinirlenerek elindeki bıçakla genç kızı korkutmak istediğini söyleyen Hurşit Ş, bıçağı salladıktan sonra olay yerinden kaçtığını anlattı. Birkaç gün sonra genç kızın öldüğünü gazetelerden okuduğunu belirten Hurşit Ş. olaydan sonra pişmanlık duyduğunu söyledi. Katil zanlısının bir berberde kalfa olarak çalıştığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious