Zanlıya linç girişimi

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

Tecavüz girişimi ididasıyla Zeytinburnu Adliyesi'ne çıkarılan zanlı E.O. delil yetersizliğinden dolayı serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zanlı E.O. adliyeden çıkarılırken mağdur H.Ö.'nün yakınları tarafından linç edilmekten zor kurtuldu.
Zeytinburnu'nda tecavüz girişiminde bulunduğu iddiasıyla adliyeye çıkarılan zanlı delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakıldı. Zanlının Zeytinburnu Adliyesi'nden çıkarılışı sırasında arbede yaşandı. Küçük kızın yakınları geniş güvenlik önlemleri altında çevik kuvvet polisinin otobüsüne bindirilen zanlı E.O.'yu linç etmek istedi.

Polis barikatini yaran H.Ö.'nün yakınları ve vatandaşlar taşlarla otobüse saldırdı. Polis ile yakınları arasında arbede yaşandı. Öfkeli kalabalığı sakinleştirmekte güçlük çeken polis biber gazı sıkarak grubu dağıtmaya çalıştı. Bu sırada emniyet müdürlüğüne götürülmeye çalışılan otobüsün önünü kesen kızın yakınları zanlının kendilerine verilmesini istedi. Yol kapatıldığı için karakola gidemeyen otobüs başka yola girerek zanlıyı kalabalığın elinden kaçırdı. Yol kesen mağdur kızın yakınları, "Burası İsrail değil" şeklinde slogan atarak polisi protesto etti.

Öte yandan vatandaşların yoğun olduğu bir bölge biber gazı atılması sonucu çok sayıda kişi olumsuz etkilendi. Polisle uzun süre tartışan grup daha sonra dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious