Zapatero: İsrail'in saldırıları faydasız oldu

Zapatero: İsrail'in saldırıları faydasız oldu.10899
  • Giriş : 19.01.2009 / 15:57:00

İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero, İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırılarıyla ilgili olarak "faydasız oldu" değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


İspanyol radyosu Cadenaser'e bugün açıklamalarda bulunan Zapatero, "İsrail'in Gazze'ye saldırılarıyla çok sayıda insanın öldüğünü, çok farklı iki taraf arasındaki radikalleşmenin arttığını ve geriye dönüş" olduğunu söyledi.

Zapatero, "İsrail ve Filistin arasında siyasi diyalog ve karşılıklı anlayışın sağlanmasında çok derin bir uçurum var. Diyaloğu tekrar başlatmak için gerekli tüm çabaları göstermek zorundayız. Bu bir vicdani zorunluluk" dedi.

"Orta Doğu'da barış dünyada barıştır" diyen İspanya Başbakanı, "Orta Doğu'daki başarısızlık, gerilim ve şiddetin dünyadaki diğer radikalleşmelerin de odağını oluşturduğunu" ifade etti.

Gazze'ye insani yardımın yapılıp, yeniden yapılanmanın bir an önce başlatılması gerektiğini vurgulan Zapatero ayrıca ABD'de göreve başlayacak yeni yönetimden barış süreci için yol haritasını tekrar ele almasını beklediklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*