Zapsu, Boğaz'da tehlike atlattı

Zapsu, Boğaz'da tehlike atlattı.9230
  • Giriş : 25.05.2009 / 08:32:00

Erdoğan'ın eski danışmanı Cüneyd Zapsu'nun da içinde bulunduğu "Su" adlı tekne dün İstanbul Beykoz açıklarında batma tehlikesi geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanı olan Cüneyt Zapsu'nun da içinde bulunduğu "Su" isimli tekne Beykoz açıklarında batma tehlikesi geçirdi. Zodyak bot gönderilerek Zapsu ve yanındaki 5 kişi kurtarılırken, tekne de Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Genel Müdürlüğü ekiplerince çekildi.

Alınan bilgiye göre, içinde Cüneyt Zapsu ile 5 kişinin bulunduğu Zapsu'ya ait "Su" adlı tekne su almaya başladı. Zapsu ve 5 kişi durumu fark eden bir başka tekne tarafından kurtarılarak Beykoz sahiline ulaştırıldı. Arka kısmından su alarak batmak üzere olan teknenin yardımına ise Kıyı Emniyeti yetişti. Beykoz sahilindeki teknelerin yanaştırıldığı alana çekilen teknenin arka kısmına, teknenin uzatılması için ek yapıldığı ve buradaki oluşan açıktan su aldığı öğrenildi.

Zapsu ve arkadaşlarının yardımına koştuğunu belirten Ali Öztürk, kendisine ait tekneyle boğazda arkadaşlarıyla birlikte gezintiye çıktığını belirterek, "Saat 12.00 sıralarında 200 metre yakınımızdaki tekneden bağırışlar geldiğini duydum. Belki tanıdıktır diye yanaştım. Bir de baktık ki tekne su alıyor. Zodyak botumu göndererek kurtarılmalarını sağladım" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*