Zapsu, konuştu

Zapsu, konuştu.10013
  • Giriş : 22.07.2006 / 00:00:00

Cüneyt Zapsu, büyükelçilerle fikir teatisinde bulunmak için görüştüğünü belirterek, bu görüşmelerin ne hükümet ne de Başbakan adına yapıldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Başkan Danışmanı ve Veri Koordinatörü sıfatıyla yazılı bir açıklama yayınlayan Zapsu, Ankara'da büyükelçilerle gün içerisinde görüşmesini muhalefetin başka yönlere çekerek eleştirmesini esefle karşıladığını bildirdi.

Partide üstlendiği görev çerçevesinde büyükelçilerle fikir teatisinde bulunmak üzere zaman zaman görüşmelerde bulunduğunu kaydeden Zapsu, ''Partimizin kuruluşundan bugüne kadar bazı ülkelerin büyükelçileri ile müteaddit defalar görüşmelerim olmuştur. Ancak görüşmelerim hiçbir zaman ne Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ne de Sayın Başbakan adına olmamıştır.'' dedi.

Önceki gün ABD Büyükelçisi Ross Wilson, İngiltere Büyükelçisi Peter Vesmacott, İsrail Büyükelçiliği yetkilileri ve AB yetkilileri ile görüştüğü ileri sürülen Zapsu, hakkında muhalefet partilerinin liderleri sert demeçler vermişti. Konuyla ilgili tartışmaların kamuoyuna yansıması üzerine Zapsu, yaptığı açıklamada şunları söyledi: ''Son günlerde yaptığım bazı görüşmelerin, medyamızda yer alan haberlerde ve bazı siyasi parti liderlerinin yaptıkları açıklamalarda ilk defa okuyormuşcasına gösterilmeye çalışılması ve bunun üzerinden de gerçek dışı yakıştırmalar ve spekülasyonlar yapılmasını esefle karşılıyorum. Bazı görüşmelerin aynı güne rastlamış olması, benim veya karşı tarafın programının uygunluğuna göre ayarlanmış olmasından ibarettir. Gereksiz tartışmalar ve polemiklerle kamuoyunun daha fazla meşgul edilmemesini dilerim.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious