Zapsu maaşını nereden alıyor

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

CHP, Erdoğan'a "Zapsu maaşını nereden alıyor?" diye sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde Tandoğdu, Erdoğan'ın, Zapsu'nun başdanışmanlığına ilişkin “Benim tüzükten doğan hakkımla atadığım bir arkadaşımdır” dediğini belirterek, bunun, hangi tüzük olduğunu öğrenmek istedi.

Tandoğdu, “Zapsu'nun yurtiçinde ya da yurtdışında yaptığı seyahatler nedeniyle kendisine harcırah ya da bir başka ödeme yapılmadığı Başbakanlık tarafından yapılan açıklamada belirtilmiştir. Devletine hiçbir karşılık beklemeden, bu şekilde hizmet eden bir bürokrata herhangi bir ödül ya da plaket verilmesi düşünülmekte midir?” sorusunu yöneltti.

BAŞHEMŞİRENİN GÖREVDEN ALINMASI

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu başka bir soru önergesinde ise Tandoğdu, Bolu Köroğlu Devlet Hastanesinde görevli Başhemşire Aynur Ören'in görevinden alınmasını gündeme getirdi.

Tandoğdu, bunun gerekçesini sorarak, şunları kaydetti:

“Her konuşmasında Atatürkçü kimliğini öne çıkaran Sayın Sağlık Bakanımızın, Ören'i yakasına Atatürk rozeti taktığı için görevden aldığı iddiası doğru mudur? Ören'in yerine, Sağlık Bakanlığı yönetmeliğinin 'Başhemşire olmak için meslekte 10 yıl çalışmış olmak gerekir' şartını bile yerine getirmeyen, 7 yıllık bir hemşirenin atanması hangi hukuki gerekçeye dayanmaktadır?”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious