Zapsu'dan AB için sert sözler

Zapsu'dan AB için sert sözler.5452
  • Giriş : 15.06.2007 / 23:34:00

Erdoğan'ın başdanışmanı Zapsu bugün Almanya'da AB için sert konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı Cüneyd Zapsu, AB'nin, diğer üye ülkeleri bünyesinde sindirmesinden sonra Türkiye'nin AB üyeliği konusunda referandum yapılabileceğini, bundan çekinmediklerini söyledi.

BELKİ BİZ İSTEMEYECEĞİZ

Cüneyd Zapsu, Alman Birlik 90/Yeşiller Partisi'ne yakınlığıyla bilinen Heinrich Böll Vakfı tarafından bugün başkent Berlin'de Türkiye'nin AB üyeliğiyle ilgili olarak düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmda, ''AB'nin sindirim hastalığı ortadan kalktığı zaman Türkiye'nin AB üyeliği konusunda referandum yapılabilir. O zaman Türkiye'de yapılabilecek bir referandumda Türkiye üye olmak istemeyebilir. Belki Türkler o zaman Avrupalılar'ın emeklilik parasını ödemek istemeyebilir'' dedi.

2013 YILINA İÇİN TAKVİM HAZIRLANACAK

AB'nin, Türkiye'ye karşı olan tutumunda kimi zaman ''kuralları değiştirdiğini'' ifade eden Zapsu, Türkiye'deki reformların yavaşladığının öne sürüldüğünü, halbuki Türkiye'de 200 uzmanın geceli gündüzlü çalışarak 2013 yılına dek neler yapılacağı konusunda takvim hazırladıklarını bildirdi.

KIBRIS İÇİN VERİLEN SÖZLER GETİRİLSİN LİMANLARI AÇARIZ

Zapsu, Kıbrıs konusunda da AB'nin, KKTC'ye verdiği vaadleri yerine getirmediğini, bu vaadleri yerine getirdiği takdirde Türkiye'deki liman ve havaalanlarını Kıbrıs Rum kesiminden gelecek uçak ve gemilere açmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious