Zapsu’dan diplomatik atak

Zapsu’dan diplomatik atak.10013
  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan’ın Danışmanı Cüneyd Zapsu, ABD Büyükelçisinin konutunda, Büyükelçi Ross Wilson ile bir öğle yemeği yedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Danışmanı Cüneyd Zapsu, ABD’nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson ile öğle yemeği yedi. Zapsu, İsrail Büyükelçiliği yetkilileri ve Almanya Büyükelçisi ile de bir araya geldi.

Sınır ötesi operasyon tartışmaları ve Orta Doğu krizinin gündemde yoğun olarak bulunduğu bir dönemde Cüneyd Zapsu,

kritik bir dizi temasta bulundu. Aynı zamanda AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu(MKYK) üyesi olan Zapsu, ilk olarak Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Dr. Eckart Cuntz ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Daha sonra AKP Genel Merkezi’nde İsrail Büyükelçiliği Birinci Müsteşarı Emmanuel Nashon ve İsrail Büyükelçiliği Müsteşarı Sharon Bar-li Sa’ar ile bir araya gelen Cüneyd Zapsu, ardından son günlerde Ankara’da eleştirilerin odağındaki diplomat olan Amerika Birleşik Devletleri’nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson’ı ziyaret etti.

ÇEVİK KUVVET ÖNLEM ALDI

ABD Büyükelçisi’nin konutunda Wilson ile öğle yemeği yiyen Zapsu, yaklaşık bir saat boyunca konutta kaldı. Zapsu’nun Büyükelçilik konutunda bulunduğu sırada üç minibüs ve bir otobüsten oluşan kalabalık bir çevik kuvvet polisi grubunun konut önüne gelmesi dikkat çekti.

Zapsu, Wilson ile görüşmesinin ardından basın mensuplarının bulunmadığı arka kapıdan çıkarak Büyükelçilik konutundan ayrıldı.

Wilson ile görüşmeye gitmek üzere AKP Genel Merkezi’nden ayrılan Zapsu’nun arabasına eşlik eden bir araçta önce bir tepe lambasının bulunduğu ancak daha sonra tepe lambasının aracın üzerinden alındığı öğrenildi. Zapsu’nun, Büyükelçilik konutuna gelmeden önce konut etrafında birkaç tur atması ve ardından içeri girmesi de dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious