Zapsu'ya koruma verildi

Zapsu'ya koruma verildi.7952
  • Giriş : 24.07.2006 / 00:00:00

Atabeyler Operasyonu’nda yakalanan grubun öldürmeyi planladığı Başbakan’ın danışmanı Cüneyd Zapsu’ya, Emniyet tarafından koruma tahsis edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

2 kişilik koruma ekibinin başına ise eski Kaçakçılık ve Organize Suçlar Daire Başkanı Hanefi Avcı’nın Özel Kalem Amiri olan Başkomiser Erdoğan Saka getirildi.

Atabeyler Operasyonu'nda ele geçen krokilerde Başbakan’ın danışmanı Zapsu'ya suikast hazırlandığı ortaya çıkmıştı. Zapsu bunun üzerine koruma talebinde bulundu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı değerlendirme sonucunda, geçtiğimiz ayın başında Zapsu’ya 3 kişilik bir koruma ekibinin görevlendirilmesine karar verildi.

Kararın ardından Koruma Şubesi’nin en gözde elemanlarından olan ve Özel Harekat Dairesi’nde Terörle Mücadele için yetiştirilmiş 2 polis memuru ilk çapta Zapsu’ya gönderildi.

Özel Timcilerin ardından da koruma amiri olarak da Özel Kalem Amiri Başkomiser Erdoğan Saka görevlendirildi.

Bu görevlendirmelerin ardından Batman’da özel timcilerin şehit edilmesi nedeniyle Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı’nın Gölbaşı’nda bulunan üssüne bir ziyarette bulunan Zapsu, şahsen tanıştığı Daire Başkanı Behçet Oktay’a korumalar için teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious