Zara'dan 'bülbül kasidesi'

Zara'dan 'bülbül kasidesi'.7670
  • Giriş : 02.07.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Finike ilçesinde 11 gündür süren 18. Finike Festivali, liman içinde kutlanan 80. Kabotaj Bayramı etkinliklerinin ardından Zara konseri ile son buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı töreninde çeşitli yarışmalar yapıldı. Yağlı direk yarışmasında Hüseyin Güzeloğlu üçüncü turda bayrağı alarak 1 milyar lira ödül kazandı. Finike liman içinde deniz sporlarıyla ilgili çeşitli yarışlar da yapıldı ve belediye tarafından toplam 5 bin YTL ödül dağıtıldı. Dereceye girenlere ayrıca plaket verildi. Günün akşamında, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği sanatçısı Zara sahne aldı. Zara'nın fuar alanında verdiği konseri yaklaşık 15 bin kişi izledi.

18. Finike Festivali etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen konsere 15 kişilik orkestrasıyla çıkan Zara, saz ekibi ve başarılı performansıyla izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Sanatçı, son albümünden sözleri, Yunus Emre'ye ait olan ve 'Bülbül Kasidesi' olarak bilinen ilahiyi seslendirdi.

Konser sonunda Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, sanatçıya portakalın dalından hazırlanmış bir buket ve plaket sundu. Finikelilere unutulmaz bir gece yaşatan Zara, sahneden ayrılırken 10. Yıl Marşı ile izleyenlere veda etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious