Zayıflama hastalığı dramı!

Zayıflama hastalığı dramı!.12137
  • Giriş : 31.05.2008 / 16:17:00

Zayıflama hastalığına yakalanan 19 yaşındaki genç kız 32 kiloya düştü ve hala zayıflıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Almanya'da bir zayıflama (anoreksiya) hastalığı dramı yaşanıyor. Sina W. henüz 19 yaşında yaşamının baharında olmasına rağmen hastalandıktan sonra hızla kilo vermeye başladı. İki yıl öncesine kadar 60 kilo olan Sina şu anda 32 kiloya kadar düştü. 1.53 boyundaki talihsiz kızın kolları küçücük bir çocuğun kollarından daha zayıf. Bacakları o kadar çelimsizki üzerinde durmakta zorlanıyor.

Hastalığına çare bulmak için çırpınan Sina, "Çok hasta olduğumu ve yakında öleceğimi biliyorum. Ama yine de kimse bana yardım etmiyor" dedi.

Sina 2006 yazında 17 yaşındayken 60 kilo ağırlığındaydı. Kendisinin biraz kilolu olduğunu düşünen genç kız diyet yapmaya ve sürekli bisiklet kullanmaya başladı. İlk başlarda bir kaç kilo vermeye başlayınca ailesi ve etrafındakiler azminden dolayı kutladı. Ancak zayıflama hastalığına yakalanan talihsiz kız gün geçtikçe daha az yemeye ve kilo kaybetmeye başladı. Şu anda günde sadece bir kaşık bebek maması yiyebildiğini dile getiren Sina yediklerini sürekli kustuğunu ve artık yemeyi bıraktığını söyledi. Sina çok güçsüz olduğu için okula devam edemiyor ve arkadaşlarıyla görüşemiyor.

Aslında Sina'nın tedavisi mümkün ancak sigorta şirketi özel tedavi masraflarını karşılamıyor. Geçen ocak ayında babasını kaybeden Sina'nın özel tedaviyi karşılayacak parası yok. Eğer bu duruma bir çare bulunmazsa genç kız hayatının baharında hayatını kaybedecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious