Zayıflamak isterken ölüyordu

Zayıflamak isterken ölüyordu.11071
  • Giriş : 08.02.2007 / 00:00:00

Mankenlere özenerek bilinçsizce zayıflamaya çalışan ve 55 kilodan 19 kiloya düşen Hatice Danabaş, sağlığına yeniden kavuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ölümün eşiğinden dönen Hatice, tedavi sonrası 38 kiloya çıktı. Televizyonda eski görüntülerini izleyince kendisini tanıyamadığını söyleyen genç kız, "O günlerde kendimden tiksinmeye başlamıştım." diyor. Tedavi öncesi kemikleri battığı için oturamayan, yemek yiyemeyen Hatice, artık merdiven kullanıyor, yürüyünce yorulmuyor. 40 kilo olmayı hedefleyen genç kız, daha fazla kilo alıp eski günlerine de dönmek istemiyor.

Bir konfeksiyon atölyesinde çalışan Hatice'nin hastalığı arkadaşlarının 'çok kilolusun' diye dalga geçmesine inat başlamış. Önce yediklerini geri çıkaran Hatice, kilo almamak için yemek yemeyi kesmiş ve çay içerek ayakta kalmış. "Kilo verdikçe daha çok kilo vermek istiyordum. Zayıfladığıma inanmıyordum." diyen genç kız, 5 yıl içinde tam 35 kilo vermiş. Dişleri kırılmış ve dökülmüş, ağzında kanama, vücudunda ise halsizlik başlamış. Sıfır beden mankenlerin yakalandığı anoreksia (yiyememe) hastalığına yakalanan Hatice, 5 aydır diyetisyen kontrolünde kilo almaya çalışıyor. Tedavi öncesi yastığını bile kaldıramazken şimdi kendini toparlayan genç kız, artık aynaya bakınca kendisini kilolu hissetmiyor. Hatice'nin kilo almasını sağlayan nedenlerden biri de bu hastalıktan yaşanan ölüm vakaları. "İyi olmam lazım" düşüncesiyle hareket eden genç kızın en büyük destekçisi ise ailesi ve diyetisyeni olmuş. Hatice, zayıflamak isteyen genç kızlara da kendi kafalarına göre hareket etmemelerini ve mutlaka bir diyetisyene gitmelerini öneriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious