Zebari: 'Türkiye bölgede lider ülke'

Zebari: 'Türkiye bölgede lider ülke'.9872
  • Giriş : 26.04.2007 / 00:00:00

Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, çeşitli görüşmelerde bulunmak üzere Ankara’ya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Irak hükümetinden Şarm El- Şeyh’de yapılacak Irak’a komşu ülkeler toplantısı konusunda mesaj getirdiğini belirten Zebari, "Türkiye bu inisiyatafi başlatan bölgede lider ülkedir. Bu toplantıya Türkiye’nin katılımı Irak ve bölge için çok önemlidir" dedi.

Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Ankara Esenboğa Havalimanı’nda Irak’ın Ankara Büyükelçisi Sabah Umran ve Dışişleri Bakanlığı yetkilileri tarafından karşılandı. Zebari buradan Dışişileri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Gül ile görüşmek üzere bakanlığa geçti.

Irak hükümetinden Şarm El- Şeyh’de yapılacak Irak’a komşu ülkeler toplantısı konusunda mesaj getirdiğini ifade eden Zebari, 3-4 Mayıs’ta Şarm El-Şeyh’te yapılacak olan toplantının hem Irak hem de bölge için çok önemli olduğunu dile getirdi. Dün İran’ın başkenti Tahran’da olduğunu hatırlatan Zebari, orada da Türkiye’nin katılımının ne kadar önemli olduğunu ifade ettiğini kaydetti. Zebari, "Türkiye, bölgede lider ülkedir. Bu inisiyatifi başlatan ülkedir. Bu toplantıya Türkiye’nin katılımı hem Irak hem de bölge için çok önemlidir." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious