Zehir taciri 4 'kirli' polis yakalandı

Zehir taciri 4 'kirli' polis yakalandı.12734
  • Giriş : 20.05.2008 / 16:00:00

İzmir ve Manisa'da uyuşturucu madde ticareti yaparak gençleri zehirleyen, aralarında 4 polis memurunun da bulunduğu toplam 36 kişilik şebeke, 400 polis memurunun 6 ay süren takibi sonucu çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Manisa'da son yılların en büyük operasyonlarından biri olan "Kardelen 45" adlı operasyonla ilgili Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde basın toplantısı düzenlendi. İl Emniyet Müdürü Adem Aydemir'in de katıldığı toplantıda, operasyonun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda, Salihli Cumhuriyet Savcılığı, Manisa ve İzmir emniyet müdürlükleri KOM ekipleri tarafından yürütüldüğü açıklandı. 6 ay süren takip sonucu 400 polis memurunun katıldığı ve 4 gün süren eş zamanlı operasyonlarda zehir tacirlerine büyük darbe indirildiğini balirten Manisa İl Emniyet Müdürü Adem Aydemir, "Ekiplerimizin 6 ay süren çalışmaları neticesinde Salihli ile İzmir ilinde örgütlü olarak uyuşturucu madde ticareti yapan uyuşturucu şebekesini çökertmek için 'Kardelen 45' adlı operasyon da 45 ayrı noktaya operasyon düzenlendi. Operasyon sonucu aralarında suç şebekesinin lideri olan S.P. (Sertan Pullu) ile birlikte İzmir'de görevli polis memurları N.H, G.A ve LT ile Salihli'de görevli polis memuru M.A olmak üzere aralarında kadınların da bulunduğu C.A, U.G, R.K, İ.K, M.D, İ.S, S.S, H.T, Z.P, İ.U, C.K, F.C, N.K, M.İ, R.Y, A.Ö, G.Ç, H.S, M.E, R.A, G.Ö. Ö.Y.G .Ö, A.T, A.C, M.K, H.G, A.G ve M.T olmak üzere toplam 36 kişi göz altına alınmıştır. Ayrıca 3 bin 392 gram esrar maddesi, 63 kök kenevir bitkisi, 5 gram esrarlı sigara, 1 adet 6.35 mm çapında kuru sıkıdan bozma silah, bir adet 7.65 mm çapında fişek, 2 adet ruhsatsız kırma av tüfeği, 832 adet sentetik hap, 2 adet esrar maddesi tartımında kullanılan hassas terazi ele geçirilmiştir. Biz kendi içimizde de olsa yanlışlarla mücadele eden tüm toplumun güvenini kazanmaya çalışan bir teşkilatız. Tabii ki içimizde olan yanlış insanları da ayıklamak bize düşüyor" dedi.

Daha önce polis memurlarıyla birlikte mahkemeye sevk edilerek tutuklanan M.A. ile A.B. dışında bugün Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden çıkarılan şebeke üyesi 30 kişi, Salihli Adliyesi'ne sevk edildi. Öte yandan 4 polis memurundan 3'ünün tutuklanarak cezaevine gönderildiği birinin ise serbest kaldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious