Zehir tacirleri Bitlis'te takıldı

  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

Bitlis'te 6 ayda 98 kilo 920 gram eroin ve 104 kilo 940 gram toz esrar ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bitlis'e 6 ay önce atandığını belirten Coşkun, ''İpek yolu üzerinde kurulu kent, İran ve Irak'tan gelen araçların güzergâhı olarak kullanılıyor. Bizim amacımız, bu yolda asayişi ve trafik akışını sağlamak ve bu arada komşu illerden gelen uyuşturucu trafiğini önlemek. Bunun için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu yolda arama yapan Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'müz, 6 ayda 98 kilo 920 gram saf eroin, 104 kilo 940 gram toz esrar ele geçirdi.'' dedi.

Bu sürede Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü'nün 24 olaya müdahale ettiğini bildiren Coşkun, bu olaylarda yakalan 42 kişiden 21'inin tutuklandığını ve 16 araç, 1 adet uzun namlulu Kalaşnikof ve bir tabancaya el konulduğunu kaydetti. Uyuşturucu konusunda titiz çalışmaların devam ettiğini ifade eden Coşkun, ''Uyuşturucu tacirlerine fırsat vermeyeceğiz." diye konuştu. İldeki asayiş faaliyetlerine de değinen Coşkun, özellikle okullarda güvenliği sağlamaya özen gösterdiklerini bildirdi.

İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla her okula bir rütbeli personel verdiklerini belirten Coşkun, şunları kaydetti: ''Milli eğitim müdürlüğümüzle sürekli temas halindeyiz. İlimizdeki 16 lisenin her birinin sorumlu bir baş komiseri var. Rütbeli personelimiz, okulun huzuru bozacak eylemlere fırsat vermemek için okulları kontrol altında tutuyor. Baş komiserlerimiz, okul idarecileriyle dirsek teması halindeler. Birkaç küçük olay dışında okullarımız gayet huzurlu.''

Okullarda zararlı alışkanlıklarla mücadele seminerleri verdiklerini, bugüne kadar 8 lisede uyuşturucu bilgilendirme toplantısı düzenlediklerini belirten Coşkun, ''Tüm liselerde seminer verilecek. Daha sonra ilçelerimizdeki lise son sınıfı öğrencilerine seminer vereceğiz. Bu konuda ciddi çalışmalarımız devam ediyor.'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious