Zehir taşıyan uçaklar Güney'e de uçmuş

Zehir taşıyan uçaklar Güney'e de uçmuş.15217
  • Giriş : 01.12.2006 / 00:00:00

Radyoaktif madde taşıyan uçaklar Güney'e de uçmuş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Rum FİLELEFTHEROS gazetesi KGB ajanının öldürülmesinde kullanılan ve insan sağlığı için büyük tehlike içeren "Polonium 210" adlı maddenin taşınması için "British Airways"e ait uçakların kullanıldığının ve bu uçakların Kıbrıs Rum kesimindeki Larnaka Havaalanı'na da yolcu taşıdıklarının belirlendiğini yazdı.
Eski KGB ajanı Alexander Litvinenko'nun öldürülmesiyle ilişkili olduğuna inanılan kişilerin, söz konusu maddeyi, Moskova-Londra arasında "British Airways"e ait uçaklarla taşıdıklarından şüphelenilmesi üzerine yapılan araştırmalar sonucu en az 2 uçakta yüksek değerde radyoaktivite tespit edilmişti.

Gazete, söz konusu uçakların, 25 Ekim-29 Kasım tarihleri arasında Güney Kıbrıs'a da 6 uçuş gerçekleştirdiklerini belirterek, bu tarihlerde "BNWB" ve "G-BZHA" sayılı uçaklarla yolculuk edenlerin, önlem amacıyla doktora başvurmalarının istendiğini yazdı.

Haberde ayrıca, Rum Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, uçaklardaki radyoaktivitenin yolcuların sağlığını etkilemesi ihtimalinin çok düşük olduğu vurgulandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious