Zehirlenen öğrenci sayısı 158'e çıktı

Zehirlenen öğrenci sayısı 158'e çıktı.14173
  • Giriş : 28.12.2006 / 00:00:00

Van'ın Çatak ilçesindeki 3 ilköğretim okulunda bir yemek firmasının verdiği yemekten zehirlenenlerin sayısının 158'e çıktığı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgilere göre, Çatak Belediye Başkanı Münir Bozdemir'in oğlu Selami Bozdemir'e ait olduğu belirtilen Sözveren Gıda Limited Şirketi tarafından ilçe merkezindeki Cumhuriyet, Kayaboğazı ve Bilgi İlköğretim okullarına dağıtılan öğlen yemeğinden yiyen 9 öğretmen ile 149 öğrenci, yakınları tarafından karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle Çatak ve Van İpekyolu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yapılan ilk müdahalenin ardından doktorların gıda zehirlenmesi teşhisi koyduğu öğretmen ve öğrenciler, durumu ağır olanların mideleri yıkandıktan sonra müşahede altına alınan öğrencileri bazıları dün akşam geri kalan öğrenciler ise bu sabah taburcu edildikleri belirtildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise 3 okulda öğretmen ve öğrencilere öğlen yemek şirketi tarafından patates kızartması, köfte ve makarna dağıtıldığını, yemeklerden alınan numunelerin analiz için Van Sağlık İl Müdürlüğüne gönderildiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious