Zehra Tapunç "Çocuk Romanı" ödülünü kazandı

Zehra Tapunç
  • Giriş : 23.04.2008 / 21:30:00

''Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ödülleri'' yarışmasında ''Çocuk Romanı'' dalında büyük ödülü ''Charta Pergamena'' adlı romanıyla Zehra Tapunç ile ''Canı Sıkılan Çocuk'' romanıyla Dursun Ege Göçmen paylaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yapılan açıklamaya göre, çocuk ve gençlik edebiyatına katkıda bulunmak ve bu alanda nitelikli eserlerin ortaya çıkmasına destek vermek amacıyla geçen yıl kurulan Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı'nın düzenlediği yarışmaya, 9 yaş üzeri çocuklar için yazılmış ve henüz basılmamış çocuk romanları katıldı.

"Çocuk romanı" dalında düzenlenen yarışmanın Aytül Akal, Prof. Dr. Selahattin Dilidüzgün, Dr. Fatih Erdoğan, Prof. Dr. Sedat Sever, Mustafa Ruhi Şirin, Ülkü Tamer ve Yalvaç Ural'dan oluşan seçici kurul tarafından gönderilen 98 eser arasında yaptığı değerlendirme sonucu, 8 bin YTL'lik büyük ödülü, "Charta Pergamena" adlı romanıyla Zehra Tapunç ile "Canı Sıkılan Çocuk" romanıyla Dursun Ege Göçmen paylaştı.

Ödüller, 15 Mayıs'ta Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenecek törenle sahiplerine dağıtılacak.

"Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ödülleri"nin ikincisi, "Araştırma" dalında verilecek.

"Yeni kitle iletişim araçlarının çocuk ve gençlik edebiyatına etkisi" konulu araştırmaların değerlendirileceği yarışmaya katılmak isteyenler, 31 Aralık 2008 tarihine kadar müracaat edebilecek.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious