Zekeriya Beyaz'ı dinleyen bulundu

Zekeriya Beyaz'ı dinleyen bulundu.11168
  • Giriş : 17.07.2008 / 10:47:00

Dinlendiğini iddia eden Zekeriya Beyaz'ı kimin dinlediği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Telefonunun dinlendiğini ve kendi numarasının başına ‘2' koyup arayarak kendisini dinleyen kişiyle konuştuğunu iddia eden Prof.Dr. Zekeriya Beyaz'ın Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Antalya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Kerim Çavuşoğlu ile konuştuğu ortaya çıktı.

Turizmci Kerim Çavuşoğlu, Zekeriya Beyaz'ın televizyonlara çıkmadan önce kendisini ‘İlahiyat Profesörü' olarak tanıtan birisinin aradığını ve neden telefonunu dinlediğini sorduğunu açıkladı. Arayanın Zekeriya Beyaz olduğunu tahmin ettiğini söyleyen Çavuşoğlu, “Dinlenip - dinlenmediğini öğrenmek için telefon numarasının başına 2 koyup arandığında operatör sadece ilk 7 numarayı kabul ediyor. Böyle olunca benim numaram düşmüş. Ben durumu anlatmaya çalıştım ama dinlemedi. Sadece neden kendisini dinlediğimi sordu. Daha sonra telefonda bağırıp çağırdı ve kapattı” diye konuştu.

GÜNDE 300 KİŞİ ARIYOR

Söz konusu tarihten sonra kendisini bu şekilde arayan binlerce kişi olduğunu anlatan Kerim Çavuşoğlu, günde ortalama 300 kişinin aradığını söyledi. Bu durumun telefon numarasından kaynaklandığını belirten Çavuşoğlu, “Benimle aynı operatör numarasını kullanan ve telefon numaraları benim numaramın son iki hanesi ile başlayan herkes, telefonunun dinlenip dinlenmediğini öğrenmek için Zekeriya Beyaz'ın tekniğini kullanırsa ben çıkıyorum. Bu da toplam 99 bin 999 abone demek” diye konuştu.

“İNSANLAR PARANOYAK OLMUŞ”

İnsanların dinlendiklerine ilişkin paranoya içinde olduğunu öne süren Çavuşoğlu, arayan bazı kişilere durumu izah edebildiğini, bazılarının ise kendisini dinlemeden telefonu açar açmaz küfür edip kapattıklarını anlattı. Bu olay nedeniyle sıkıntı ile karşılaştığını bildiren Kerim Çavuşoğlu, “Aramalar nedeniyle bazen telefonu kapatacak duruma geliyorum. Söz konusu numaram iş telefonum olduğu için hattımı da kapatamıyorum” dedi.

Bu konuyla ilgili Turkcell'i aradığını da sözlerine ekleyen Çavuşoğlu, yetkililerin konuyu kabul ettiklerini ama yapacak birşeyin olmadığını söylediklerini bildirdi.

RADİKAL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*